Судді саботують "очищення влади", - екс-люстратор з Мін’юсту

Українські судді відмовляються розглядати люстраційні справи, зупиняючи їх до рішення Конституційного Суду
Depo.Влада
27 листопада 2016 10:10
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила колишня глава люстраційного департаменту Міністерства юстиції Тетяна Козаченко в ефірі телеканалу ZIK.

За її словами, до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) подані заяви звільнених у рамках люстрації українських чиновників, і жодне провадження не прийнято до розгляду.

"Це дуже тривалий процес. Позови, подані в ЄСПЛ, не пов'язані безпосередньо з люстрацією. Вони пов'язані з тим, що судді України відмовляються розглядати люстраційні справи, вони зупиняють усі судові справи до рішення Конституційного Суду, згідно з Законом "Про очищення влади", -  пояснила Козаченко.

Вона розповіла, що фактично вже півтора року люди, звільнені по люстрації, не можуть розглянути це питання в суді.

 "І це порушення з боку судової системи, яка не виконує свої функції - вона має подвійні стандарти. Коли йдеться виключно про чиновників високого рівня у виняткових випадках суди надають окремі індульгенції, рішення. Завдяки цим рішенням, такі чиновники повертаються на свої посади і фактично отримують їх у приватну власність", - додала Козаченко.

Вона також просила не плутати "маленький Закон "Про очищення влади" з інститутом люстрації, як це розуміють у суспільстві.

"Людям дуже подобається слово "люстрація", тому що воно асоціюється з якимось діями, навіть, можливо, з кастрацією, що щось станеться, буде відповідальність. А це означає, що людина звільняється з посади і не допускається до державної служби. Ось і все... Люстрація захопила дуже вузьке коло вищих чиновників. Якщо це, наприклад, центральний орган влади, це тільки перші особи і заступники, і все, більше ніхто. Беремо область - якщо це прокуратура або МВС, то це керівник і його заступники, і все", - пояснила екс-люстратор.

Нагадаємо, голова Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко подала у відставку 21 листопада 2016 року. Це місце посіла її заступниця Ганна Калинчук.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада