Суд зупинив черговий процес визнання націоналізації "Приватбанку" недійсною

Касаційний господарський суд зупинив процес визнання недійсною процедури обміну та продажу акцій "Приватбанку" державі — "bail-in"

Позов був поданий панамською компанією, повідомляє Depo.ua з посиланням на "НВ Бізнес".

Як зазначається, провадження зупинено до розгляду Великою палатою Верховного Суду адміністративної справи. У цій справі буде вирішуватися питання про підвідомчість спорів про визнання недійсними договорів купівлі акцій неплатоспроможного банку "Приватбанк" в процесі його виведення з ринку в кінці 2016 року (процедурі bail-in).

Як пояснили експерти, договори обміну зобов’язань (bail-in) на акції додаткової емісії "Приватбанк" і наступні договори продажу акцій державі — є технічною процедурою націоналізації банку. Якщо визнати договори bail-in недійсними, то фактично націоналізація була проведена на підставі неправомірних договорів.

Предметом спору у цій справі є вимоги позивача панамської компанії THEO Worldwide Corporation про визнання недійсним договору придбання акцій додаткової емісії "Приватбанку" в обмін на грошові зобов’язання банку перед компанією UK SPV Credit Finance PLC (Так звана процедура bail-in) і стягнення збитків в сумі $663 тис, які були частково задоволені судами попередніх інстанцій.

Як третіх осіб на стороні відповідачів було залучено ФГВФО, Мінфін і Нацбанк, а третіми особами на стороні позивача стали GLAS Trust Corporation Limited, Deutsche Trustee Company Limited, Madison Pacific Trust Limited.

Сума bail-in склала 29 млрд грн.

"Беручи до уваги те, що ця категорія суперечок на поточний момент розглядається одночасно судами трьох юрисдикцій — громадянської, господарської та адміністративної, суд фактично визнав неможливим продовження розгляду цієї справи до моменту остаточного виведення Великої палати Верховного Суду з цього питання", — пояснили юридичні представники "Приватбанку".

За їхніми словами, якби Касаційний господарський суд не зупинив провадження у справі і розглянув його по суті, а Велика палата Верховного Суду надалі прийшла б до висновку про підвідомчість спорів цієї категорії справ судом адміністративної юрисдикції, він вважався б таким, що не мав повноважень на прийняття рішення в цій справі.

Нагадаємо, 25 липня Лондонський міжнародний арбітражний суд у спорі про оплату випущених "Приватбанком" до націоналізації єврооблігацій на суму близько 335 млн доларів ухвалив рішення на користь власників облігацій, але встановив низку обмежень.

Довідка. Під час націоналізації "Приватбанку" його зобов’язання перед спеціально створеною британською компанією (SPV) — емітентом єврооблігацій — підлягали процедурі bail-in і були примусово обмінені на акції додаткової емісії банку, які згодом були продані Мінфіну за менш ніж 1 грн.

В капітал були конвертовані три випуски єврооблігацій: на $175 млн за ставкою 10,875% з погашенням 28 лютого 2018 року, на $200 млн за ставкою 10,25% з погашенням 23 січня 2018 року, з яких $40 млн було погашено в серпні 2016-го, а також на $220 млн за ставкою 11% (облігації субординованого боргу) з погашенням у 2021 році.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme