Суд знову повернув до Луценка клопотання про заочне засудження екс-мінздоха Клименка

Печерський райсуд Києва повторно повернув до ГПУ клопотання про надання дозволу для початку заочного розслідування проти екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка
Depo.Влада
19 серпня 2016 13:59
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в ухвалі від 11 серпня, текст якого оприлюднений на сайті Клименка, передає depo.ua.

ГПУ клопотала про початок процедури заочного засудження Клименка як підозрюваного у привласненні 616 млн гривень держкоштів на посаді голови Державної податкової служби.

Суд встановив, що повідомлення про підозру Генпрокуратура направила Клименку за адресою: Київ, вул. Механізаторів, 280 кв., але екс-міністр зареєстрований в кв. 270. Отже, він не був повідомлений у встановленому порядку про підозру.

В ухвалі зазначено, що Генпрокуратура не надала доказів перебування підозрюваного на території Росії. Також суд не має даних про те, що слідчий, який подавав клопотання, має на це відповідні повноваження.

У зв'язку з цим суд визнав клопотання таким, що не відповідає нормам Кримінального процесуального кодексу і повернув його в прокуратуру.

Нагадаємо, ГПУ оголосила Клименко про підозру у привласненні 616 млн грн. Також він був оголошений в розшук СБУ і Інтерполом. Сам Клименко вважає всі звинувачення "політично мотивованими".

15 лютого Печерський суд вже повертав Генпрокуратурі клопотання про дозвіл розпочати заочне розслідування проти Клименка. Суд відмовився розглядати це клопотання, зазначивши, що письмова підозра була направлена Генпрокуратурою на неправильну адресу.

З 7 травня 2016 року Клименко переховується від слідства та не з'явився на допит до ГПУ.

Наприкінці травня генпрокурор Юрій Луценко доручив військовій прокуратурі розслідувати справи проти Клименка, а також бізнесмена й власника групи компаній СЄПЕК Сергія Курченка, який був дуже близьким до родини екс-президента Віктора Януковича.

Клименко очолював Міністерство доходів і зборів із 24 грудня 2012 року до 27 лютого 2014 року. Проти нього 14 квітня 2014 року Радою ЄС були введені санкції.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада