Суд заарештував скульптуру Януковича та його скарбницю в Межигір'ї

Печерський районний суд задовольнив клопотання слідчого Генпрокуратури і арештував історико-культурні та матеріальні цінності, які були у резиденції екс-президента Віктора Януковича Межигір'ї
Depo.Влада
7 серпня 2015 14:20
ФОТО: depo.ua

Таке рішення суд виніс 29 липня, передає depo.ua з посиланням на Українську правду.

У рішенні суду не вказуються прізвища, але в тексті згадується "Особа 1", яка проживала у Межигір'ї, відтак можна зрозуміти, що йдеться про колишнього президента Віктора Януковича.

Прокуратура пояснює прохання метою забезпечення можливих цивільних позовів потерпілих про відшкодування шкоди, завданої злочинами, у яких обгрунтовано підозрюється Янукович.

Встановлено, що у період лютого-березня 2014 року до всі цінності були передані на тимчасове зберігання до Національного Художнього музею.

Таким чином, суд заборонив Національному Художньому музею України виконувати будь які дії, пов'язані з відчуженням вказаного майна.

До переліку заарештованих цінностей включені релігійні книги, зокрема "Апостол" (Діяння і послання святих апостолів), видана друкарем Іваном Федоровим в 1574 році у Львові; книга "Тріодь пісна", видана в 1589 році у Москві; книга "Євангеліє", видана в 1704 році у Львові; книга "Євангеліє", видана в 1745 році в типографії Львова; книга "Апостол (Діяння і послання святих апостолів)", видана в 1654 році у Львові; книга "Мінея загальна", видана в 1680 році в друкарні Києво-Печерської Лаври.

Також до переліку входять ікони, виконані здебільшого у ХІХ та ХХ сторіччях.

Найстаріші - це ікона "Різдво Пресвятої Богородиці", виконана наприкінці XVІI сторіччя; ікона "Преображення Господнє зі святими", виконана в ІІ половині XVIII сторіччі в Росії; ікона "Богоматір Скоропослушниця", виконана на початку ХІХ сторіччя в Афон.

Крім того, у цьому списку - скульптури, підсвічники, канделябри ХІХ- ХХ століть.

Водночас у переліку є кілька речей XVIII століття: Лампада підвісна, виконана у XVIII сторіччі на території України; годинник підлоговий у стилі Людовіка ХV, виготовлений в 1765 році в Франції.

Також у переліку згадуються запонки з ініціалами "особи 1", тобто Януковича; картина Айвазовського "Вид Феодосії в місячну ніч", виконана у 1875 році; картина Карла Моргенштерна "Вид на долину Аніо біля Тіволі", виконана у 1839 році в Німеччині; картина російського пропутінського художника Нікаса Сафронова "Пік краси", виконана в 2011 році.

Також серед цінностей таріль виконана Пабло Пікассо в 1956 році, гравюра з картини І.І. Шишкіна 1870 року "Пейзаж", горщик періоду Трипільської культури; 6 іконок з мощами та ладаном (мощевики), посуд французької фірми "hermes", вази; гладкоствольні та дульнозарядні рушниці 1812 року виготовлення та ще одна з металевим багнетом, з тисненням у вигляді штампу "Шателеро, 1864" та візерунками; шабля з Німеччини 1902-го року з гравірованими візерунками та написом "Fabrica de solinger 1902" - загалом 10 шабель.

До матеріальних цінностей також віднесено "Скульптуру ОСОБИ_1", тобто Януковича, а також панно з його рельєфом.

Нагадаємо, раніше Україна направила в Інтерпол документи щодо оголошення екс-президента Віктора Януковича в розшук у справах щодо заволодіння резиденцією "Межигір'я" та лісовими угіддями Сухолуччя.

Інші новини політики читайте на Влада.depo.ua.