Суд вп'яте відклав рішення по апеляції на арешт Корбана

В судовому засіданні Апеляційного суду Києва у справі Геннадія Корбана оголошено перерву до 11.00 3 лютого в зв'язку із завершенням робочого дня
Depo.Влада
2 лютого 2016 19:42
ФОТО: depo.ua

Після перерви головуючий у справі зачитав апеляційні вимоги адвокатів Корбана, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

В них вони просять скасувати рішення Дніпровського районного суду столиці про взяття під варту Корбана як незаконне, а також заперечення щодо цих вимог з боку прокуратури, представники якої не вбачають підстав для скасування рішення суду першої інстанції.

Після цього головуючий поставив на обговорення питання щодо перерви в судовому засіданні у зв'язку з закінченням робочого дня та довготривалістю сьогоднішнього засідання (з 11.00).

Адвокати Корбана заявили, що вони покладаються на розсуд суду з цього питання, хоча готові в разі потреби засідати ще більше доби, як свого часу це було в Дніпровському райсуді.

Сам Корбан також запевнив, що він може в разі потреби брати участь в судовому засіданні і без перерви.

Представники прокуратури заявили, що покладаються на думку суду в цьому питанні.

В результаті суд прийняв рішення про перерву в судовому засіданні.

Сьогодні захист Корбана та він особисто заявили низку клопотань у суді. Зокрема, Корбан заявив клопотання про зміну йому запобіжного заходу з взяття під варту на цілодобовий домашній арешт на що отримав відмову, оскільки, за словами суддів Апеляційного суду, таке клопотання повноважний розглядати суд першої інстанції, оскільки в даному судовому засіданні мова йде не про зміну запобіжного заходу, а про оскарження обрання запобіжного заходу судом першої інстанції.

Крім того, суд відмовив у задоволенні клопотання захисників Корбана щодо його госпіталізації. Колегія суддів зазначила, що 27 січня коли до Корбана на його вимогу викликали лікаря, то він (Корбан) відмовився від госпіталізації, і окрім того, суд ще не з'ясував та не допитав свідків-медиків стосовно стану здоров'я Корбана.

Єдине клопотання захисту Корбана, яке було задоволене, - допит в якості свідка лікаря служби екстреної медичної допомоги, який оглядав його в слідчому ізоляторі 27 січня.

Нагадаємо, Корбан був затриманий 31 жовтня 2015 року у Дніпропетровську. Згодом силовики перевезли його до Києва.

Печерський райсуд Києва виніс рішення про домашній арешт Корбана на два місяці - по 31 грудня 2015 року.

Водночас 28 грудня суддя Дніпровського райсуду столиці Микола Чаус задовольнив клопотання прокуратури про взяття Корбана під варту терміном на 60 діб. При цьому суддя не врахував аргументів захисників про те, що Корбану 25 грудня в Інституті ім. Амосова зробили операцію - подвійне стентування, і він має перебувати в медичному закладі під наглядом лікарів.

Адвокати подали апеляцію на рішення Дніпровського райсуду столиці про взяття Корбана під варту. Розгляд апеляції розпочався 5 січня. зазначимо, розгляд апеляції на арешт відкладають уже вп'яте.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада