Суд відмовився повертати державі авіакомпанію Коломойського

Північний апеляційний господарський суд залишив без змін рішення Господарського суду м. Києва, яким Фонду держмайна було відмовлено в задоволенні позову до ТОВ "Галтера" (пов'язаної з олігархом Ігорем Коломойським) щодо розірвання договору купівлі-продажу 94,6% акцій "Дніпроавіа" у 2009 році

Про це передає Depo.ua із посиланням на Finbalance.

Зазначається, що згідно з матеріалами суду, свій позов ФДМУ мотивував неналежним виконанням "Галтерою" зобов’язання передати злітно-посадкову смугу, радіомаячну систему та земельні ділянки, на яких вони розташовані, у власність держави.

Також за оцінками ФДМУ, "Галтера" із передбачених 882,1 млн грн інвестицій до 31 грудня 2014 для оновлення аеропорту "Дніпропетровськ" (зокрема для реконструкції злітно-посадкової смуги) внесла лише 142,1 млн грн.

Господарський суд м. Києва у своєму рішенні від 11 вересня 2019 констатував, що Кабмін лише 4 листопада 2015 року визначив держорган, якому мало бути передане відповідне майно. При цьому з квітня 2014 року (тобто від початку АТО) аеропорт використовували військові, через що не було можливості здійснювати реконструкцію об’єкта.

Також суд критично оцінив аргумент ФДМУ, що відповідні роботи могли бути проведені до квітня-2014, адже договором про приватизацію "Дніпроавіа" не було визначено дати початку реконструкції, а тому ТОВ "Галтера" мало право на власний розсуд її визначити в будь-який проміжок часу до 31 грудня 2014 року.

Нагадаємо, авіакомпанія Коломойського в 2018 році збільшила збитки в 9 разів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"