Російський суд відмовився долучати до справи Савченко "українські" документи

Донецький суд Ростовської області відмовився долучати до справи льотчиці Надії Савченко важливі докази захисту через те, що вони були надруковані українською мовою
Depo.Влада
28 січня 2016 15:24
ФОТО: depo.ua

Ці докази стосуються технічних характеристик вишки, з якої Савченко, за версією обвинувачення, коригувала вогонь. Технічний спеціаліст, який свідчить у суді, привіз з собою документацію, яка доводить – перша сходинка на цій вишці розташована на висоті 6 м над землею, тому Надія самостійно ніяк не могла влізти на неї, повідомляє depo.ua з посиланням на ТСН.

Адвокат Савченко Ілля Новіков пообіцяв суду до понеділка перекласти документи, а ось сама Надія обурилась.

"Зараз ми бачимо, як звинувачення ущемляє будь-яку іншу мову, крім російської. Я українка і розмовляю українською мовою. Нехай користуються перекладачами. Що це за відмазки? Це не може бути виправданням не додання цих матеріалів до справи! Це утиск моїх людських прав", - сказала Надія, підвищуючи голос.

На це суддя пригрозив видалити льотчицю з судової зали, на що Савченко заявила – її права утискають, тому вона поскаржиться російській омбудсвумен Еллі Панфіловій, крім того готова до більш рішучих дій.

Довідка: Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар" влітку 2014 року потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена в Росію. Її звинувачують у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України. Савченко загрожує до 25 років ув'язнення.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада