Суд віддав Омеляна на поруки і відібрав паспорти

Солом'янський районний суд міста Києва постановив віддати міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, якого підозрюють у незаконному збагаченні, на поруки

Відповідне рішення суд ухвалив сьогодні, 14 вересня, передає Depo.ua.

"Обрати Володимиру Омеляну... запобіжний захід у вигляді особистої поруки. Зобов'язати поручителів – міністра молоді та спорту Ігоря Жданова, народного депутата (від "Народного фронту" – ред.) Федора Бондюженка – забезпечити виконання підозрюваним Володимиром Омеляном зобов'язали", – зачитала рішення суддя Ганна Сергієнко.

Так, згідно з рішенням суду, Омеляна зобов'язали за першою вимогою прибувати до детективів Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), повідомляти про зміну місця проживання чи роботи, а також не виїжджати закордон – здати на зберігання всі свої паспорти (громадянина України, закордонні паспорти, інші документи, які дають право на виїзд закордон).

Водночас суд відмовив у задоволенні клопотання прокурора САП Валентина Мусіяки, який наполягав на грошовій заставі для Омеляна в розмірі 5 млн грн.

"Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення... оскарженню не підлягає", – наголосила суддя й додала, що повний текст ухвали буде складено й оголошено 19 вересня.

Зазначимо, що взяти Омеляна на поруки зголосилися не лише Жданов і Бондюженко, а й голова "Радикальної партії" народний депутат Олег Ляшко, а також народні депутати Андрій Лозовий та Дмитро Лінко.

Сам Омелян зізнався, що вироком суду невдоволений.

"Скажу відверто: я розчарований вироком суду. Я розумію, що на суд міг бути певний вплив різного характеру. Щодо паспортів – це взагалі ганебна ситуація. Вперше в історії України ми маємо випадок, коли міністра обмежують у виконанні своїх державних функцій, поїздок. Але це є рішення суду, яке ми поважаємо і будемо працювати у новому форматі", – прокоментував міністр рішення суду.

Нагадаємо, 13 вересня НАБУ оголосило підозру міністру інфраструктури Володимиру Омеляну за двома статтями - незаконне збагачення та неправдиве декларування.

Того ж дня Солом'янський районний суд Києва отримав клопотання про обрання міністру запобіжного заходу

НАБУ та САП вирішили не затримувати Омеляна, а просити 5 млн застави.

Після цього міністр молоді та спорту Ігор Жданов вже заяву про готовність взяти Омеляна на поруки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #НАБУ #суд