Суд в Гаазі офіційно відмовився розслідувати злочини проти Майдану

Міжнародний кримінальний суд остаточно відмовив у порушенні провадження щодо злочинів під час Революції Гідності
Depo.Влада
20 листопада 2015 17:38
ФОТО: depo.ua

Про це заявив начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Вони (Міжнародний кримінальний суд – ред.) надали нам офіційну відповідь і текст наразі на перекладі. Усно вони сказали, що не бачать в злочинах на Майдані достатньої масштабності та системності. На зустрічі вони сказали, що це остаточна думка", - заявив він.

"Злочини є, розслідуйте, але для того, щоб ми (Міжнародний кримінальний суд – ред.) взялися за них, на нашу думку, треба, щоб було тисячі загиблих, у вас там сотні, це не є масштабністю", - зауважив Горбатюк.

"Міжнародний кримінальний суд бере до провадження справи, які не може або не хоче розслідувати держава. Я представляю орган, який може і повинен розслідувати, тому я вважаю, що ми повинні забезпечити розслідування і це виклик загалом державі Україна, щоб забезпечити повноцінне та повномасштабне розслідування", - резюмував він.

Нагадаємо, як заявила раніше головна прокурорка Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда, що хоча сутички на Майдані містили "атаки, спрямовані проти цивільного населення", не вистачає інформації, яка підтверджувала б, що такі дії носили поширений чи систематичний характер. Це один із критеріїв, який визначає поняття злочину проти людяності.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада