Суд ухвалив ще одне "приватівське" рішення на користь Коломойського

Окружний адміністративний суд міста Києва 18 квітня ухвалив чергове рішення щодо процедури націоналізації "ПриватБанку"
 

Про це повідомляє прес-служба Національного банку, повідомляє Depo.ua.

За даними прес-служби, суд повністю задовільнив позов підконтрольної колишньому акціонеру "ПриватБанку" Ігорю Коломойському кіпрської компанії Triantal Investments Ltd.

Зокрема, задоволені вимоги позивача у частині скасування рішення Національного банку від 13 грудня 2016, яким визначено перелік пов'язаних з "ПриватБанком" фізичних та юридичних осіб.

Як зазначили в прес-службі, саме це рішення НБУ є одним із основних у процесі виведення у грудні 2016 року неплатоспроможного ПриватБанку з ринку за участі держави. У ході цього процесу було проведено процедуру "bail-in", що полягає в обміні коштів пов'язаних із банком осіб на акції банку із подальшим продажем Міністерству фінансів України.

"Національний банк занепокоєний якістю та результатами розгляду судових справ в Україні, що можуть призвести до втрат коштів платників податків та ризиків для банківської та фінансової стабільності країни. Це може призвести до того, що у пов’язаних з колишніми акціонерами ПриватБанку осіб з’являться підстави для стягнення з банку коштів, що були повернуті державою до капіталу банку у процесі його націоналізації. Рішення суду поки не набрало законної сили та, безумовно, найближчим часом буде оскаржене нами в апеляційному порядку", - зазначив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.

Нагадаємо, на торгах 18 квітня котирування з євробондів України знизилися на 0,6% - 1,4% на тлі новин про рішення суду щодо незаконності націоналізації "Приватбанку".

Довідка: 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника "ПриватБанку" Ігоря Коломойського ухвалив рішення, яким встановив процедуру виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "Приватбанк" з ринку за участю держави, такою, що порушує норми чинного законодавства.

Нацбанк оскаржить рішення суду про незаконністи націоналізації "Приватбанку"

У Приватбанку заявили, що визнання процедури націоналізації банку незаконною поки щоніяк не вплине на його роботу

8 квітня Коломойський заявив, що йому не потрібен сам Приватбанк. Але потрібні гроші - 2 млрд доларів комппенсаціі за капітал, який там був під час націоналізації.

15 квітня президент Петро Порошенко заявив, що був шокований вимогою про 2 млрд доларів компенсації за Приватбанк.

За його словами, можливе повернення націоналізованого банку екс-власнику "викличе глибоку кризу у співпраці з МВФ".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада