Суд у справі Савченко можуть перенести в Ростов через "феєричного псевдосвідка", – адвокат

Кримінальну справу щодо арештованої в Росії української льотчиці і народного депутата Надії Савченко можуть передати до суду Ростовської області
Depo.Влада
26 червня 2015 14:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив адвокат льотчиці Ілля Новіков на своїй сторінці у "Фейсбуці", повідомляє depo.ua.

За словами адвоката, підставою для передачі справи в Ростовську область можуть бути нові свідчення.

"Знайшовся абсолютно феєричний псевдосвідок, який говорить, що підвозив Надію від українського кордону до Воронезької області. Але межа не та, про яку всі думали, не з боку Воронежа. А в Донецькому районі Ростовської області, не на північ, а на південний схід від Луганська. Далі прикладена довідка від ФСБ, яка радісно підтверджує, що саме в тому місці у них на кордоні є ділянка, через яку може пройти хто завгодно. А лжесвідок саме возив в Донецьк гуманітарну допомогу, а Савченко голосувала на дорозі, просила підкинути до Кантемирівки, де у неї знайомі, а йому було майже по дорозі, і він її пожалів, бо у неї був стомлений вигляд, і ще дав їй на дорогу 15 тисяч рублів, а потім побачив по телевізору і злякався, що допомагав злочинницю, але все-таки вирішив повідомити органи...", - розповів Новіков.

Він наголошує на абсурдності таких тверджень.

"Я читав і плакав. Все б нічого, але взагалі-то це для них може бути приводом передати справу на розгляд до суду Ростовської області. Раніше ми розглядали тільки варіанти Москви та Воронежа", - написав Новіков.

Він також додав, що з наступного тижня адвокати Савченко почнуть по частинах викладати всі матеріали справи у вільний доступ.

Довідка. 31-річна штурман Савченко після місяця боїв у складі добровольчого батальйону "Айдар" потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя Луганської області. А потім, як стверджують українські влади, вона була незаконно доставлена в Росію. У Слідчому комітеті Росії звинувачують українську льотчицю в пособництві у вбивстві журналістів ВГТРК Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України. 

10 червня Московський міський суд продовжив арешт Савченко до 30 вересня 2015 року.