Суд просить силовиків розсекретити матеріали зі справи Пукача

Апеляційний суд Києва звернувся в СБУ, МВС і Генпрокуратуру з проханням зняти гриф секретності з матеріалів, які містяться у справі екс-генерала МВС Олексія Пукача, засудженого до довічного ув'язнення за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе
Depo.Влада
12 лютого 2015 16:18
ФОТО: depo.ua
Суд просить силовиків розсекретити матеріали зі справи Пукача
Суд просить силовиків розсекретити матеріали зі справи Пукача

Відповідну постанову зі зверненням до голів силових відомств сьогодні прийняла колегія суду, повідомляє УНИАН, передає depo.ua.

Також суд вирішив надати експертам з державної таємниці, які будуть розсекречувати документи, приміщення в будівлі апеляційного суду.

У зв'язку з прийнятим рішенням суд оголосив перерву в розгляді справи до 11:00 17 березня.

У свою чергу експерти з питань державної таємниці МВС, Генпрокуратури, СБУ сьогодні у ході судового засідання пояснили, що не бачать особливих перешкод для того, щоб вивчити матеріали справи Пукача на предмет наявності у них секретних даних.

Зокрема, начальник режимно-секретного управління МВС України Ольга Буткевич зазначила, що «наразі секретні матеріали знаходяться у матеріалах справи, тому у разі звернення суду ми готові їх переглянути». Вона додала, що кожне відомство має переглянути ті матеріали, на які воно накладало гриф секретності, щоб унеможливити витік секретної інформації. За словами Буткевич, місячного терміну для вивчення цих матеріалів буде достатньо.

Представник Генпрокуратури Андрій Ткачук зазначив, що експерти готові почати роботу як тільки ГПУ отримає від суду відповідний документ. Він пояснив, що зняти гриф секретності або зменшити рівень секретності матеріалів можна у разі закінчення строку, на який були засекречені матеріали, або втрати на даний момент актуальності інформації, до якої раніше був обмежений доступ, зміни нормативно-правової бази тощо.

Ткачук пояснив, що раніше прокуратура засекретила матеріали зі справи Пукача з метою безпеки.

У свою чергу, начальник відділу «К» СБУ Павло Романько запевнив, що відомство готове всіляко сприяти розсекреченню матеріалів справи, тим більше, що у СБУ таких матеріалів небагато.

Нагадаємо, що Олексія Пукача 29 січня 2013 року було визнано винним у вбивстві Гонгадзе 16 вересня 2000 року. Його засудили до довічного ув'язнення, але захист оскаржив вирок.

4 лютого голова СБУ Валентин Наливайченко заявляв, що його відомство розсекретило усі наявні матеріали справи за обвинуваченням Пукача в організації вбивства Гонгадзе.

Проте у суді заявили, що матеріали досі не розсекречені. Так, 6 лютого Апеляційний суд Києва ухвалив рішення проводити у відкритому режимі судове засідання з розгляду справи щодо вироку Пукачу. До того часу, за словами судді, незважаючи на заяви силових структур про розсекречення матеріалів справи, вони до суду не надходили. А у колегії суддів Апеляційного суду Києва немає повноважень розсекретити матеріали справи, відповідно, вони не зможуть оголосити судовий процес повністю відкритим.