Суд визнав, що Леніна в Харкові знесли законно

Сьогодні Окружний адміністративний суд Харкова відхилив клопотання Харківської міськради, в якому депутати просили призупинити дію розпорядження голови Харківської облдержадміністрації Ігоря Балути про демонтаж пам'ятника Леніну
Depo.Влада
24 жовтня 2014 19:51
ФОТО: depo.ua
Суд визнав, що Леніна в Харкові знесли законно
Суд визнав, що Леніна в Харкові знесли законно

Про це повідомляє ДеПо з посиланням на прес-службу Харківської міськради.

За словами відповідача, представника ХОДА Дениса Дудника, відразу ж після знесення пам'ятника 29 вересня губернатор Ігор Балута направив до Міністерства культури лист з проханням прибрати цей монумент на пл. Свободи з Держреєстру пам'яток України.

У свою чергу заступник директора Юридичного департаменту міськради Костянтин Прокоп'єв зазначив, що такі дії є незаконними, оскільки обладміністрація має право вносити пропозиції до Мінкульту щодо пам'яток культурної спадщини тільки після узгодження цього питання з територіальною громадою Харкова, а такої дискусії не було.

Харківська міська рада планує подати апеляційну скаргу на сьогоднішнє рішення суду.

Як повідомляв ДеПо, ввечері 28 вересня пам'ятник Леніну, який знаходився на площі Свободи в Харкові, знесла група проукраїнських активістів. Кримінальну справу з цього приводу закрито. Обласні чиновники повідомили, що демонтаж був санкціонований - розпорядження підписав глава ХОДА Ігор Балута. Незважаючи на це, мер Харкова Геннадій Кернес має намір відновити пам'ятник Леніну в центрі міста і заявив днями, що подав позов проти Балути, щоб визнати незаконним і скасувати розпорядження Балути про знесення найбільшого в Україні пам'ятника Леніну на площі Свободи.