Суд повністю виправдав "борця з мобілізацією" Коцабу

Апеляційний суд Івано-Франківської області повністю виправдав блогера Руслана Коцабу, якого звинуватили у перешкоджанні діяльності Збройних сил України та інших військових формувань
Depo.Влада
14 липня 2016 15:24
ФОТО: depo.ua

Державної зради діях Коцаби суд не побачив, а його матеріали для російських ЗМІ розцінив як реалізацію права на свободу слова, повідомляє depo.ua з посиланням на видання "Галка".

 Також суд скасував арешт на майно, яке було вилучено під час арешту Коцаби. 

Адвокат підозрюваного акцентував увагу на тому, що інкримінована журналісту стаття про перешкоджання діяльності ЗСУ є безпідставною, оскільки від ЗСУ не надходило жодних заяв чи скарг на Коцабу.

Також захисник заявив, що зрив мобілізації, в якому звинувачують Коцабу, не є компетенцією ЗСУ, а жоден зі свідків, які виступили в суді, не сказав про вплив звернення Коцаби на мобілізацію.

Суд повністю виправдав "борця з мобілізацією" Коцабу - фото 1

Прокуратура наполягала, що суд безпідставно не в повному обсязі дослідив докази та матеріали справи, що не дозволило визнати Коцабу винними у державній зраді.

Суд повністю виправдав "борця з мобілізацією" Коцабу - фото 2

Суд підтримав скаргу Коцаби та його захисників і скасував рішення Івано-Франківського міського суду, визнавши блогера винним у перешкоджанні діяльності ЗСУ.

Суд повністю виправдав "борця з мобілізацією" Коцабу - фото 3

Після завершення зачитування постанови Коцабу звільнили в залі суду.

Нагадаємо, у травні Івано-Франківський міський суд засудив блогера і журналіста Руслана Коцабу до 3,5 років позбавлення волі. 

Коцабі інкримінували державну зраду, умисні дії, спрямовані на перешкоджання законній діяльності Збройних сил України. Раніше він неодноразово публічно виступав проти проведення в Україні чергової хвилі мобілізації та закликав її бойкотувати.

Незалежна медіа-профспілка України вважає обвинувачення Коцаби недостатньо обґрунтованими. Правозахисна організація Amnesty International назвала івано-франківського журналіста в'язнем совісті й закликала його звільнити.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада

Мітки: суд, коцаба