UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Суд відмовився "негайно" відпустити з-під варти Мартиненка

Адвокати заявили клопотання в Солом'янському районному суді Києва про негайне звільнення їх підзахисного, екс-народного депутата Миколи Мартиненка, однак суд відмовив захисту у задоволенні клопотання

Про це повідомляє кореспондент Depo.ua.

За словами адвоката Петра Бойка, затримання Мартиненка було незаконним і він повинен бути негайно звільнений з-під варти, оскільки детектив не надав жодного доказу про те, що їхній підзахисний може сховатися.

"Затримання було необґрунтованим. І цього достатньо, щоб Микола Мартиненко зараз негайно був звільнений з-під варти ... Необхідності затримання Мартиненко не було", - заявив адвокат.

"Я не заперечую звільнення з-під варти", — додав Мартиненко.

Проте, прокурор САП Андрій Перов зазначив, що існували всі правові підстави для затримання підозрюваного.

Він пояснив, що у своїй заяві адвокат просить досліджувати один із ризиків, викладених у клопотанні САП про обрання запобіжного заходу Мартиненко і будуть оголошені і досліджені при її розгляді по суті.

"Такі ризики (ризики втечі підозрюваного, - ред.) дійсно існували. Більш докладно цей ризик буде оголошено під час дачі пояснень по суті даного. Прошу відмовити в задоволенні клопотання пана Бойка у зв'язку з його необґрунтованістю та невідповідністю нормам чинного КПК", - заявив прокурор САП.

Слідчий суддя Олександр Бобровник, заслухавши думки учасників процесу, відмовив захисту у задоволенні клопотання про негайне звільнення з-під варти Мартиненка.

Зазначимо, суд відмовився відводити суддю Бобровника, який розглядає справу Мартиненка.

Нагадаємо, що, за даними ЗМІ, Генпрокуратура Швейцарії з 2013 року розслідує кримінальну справу проти Мартиненка за хабарництво. Відповідний лист з відомства опублікував у жовтні 2015 року Сергій Лещенко.

Згодом Мартиненко звинуватив Лещенка в отриманні грошей за "ведення інформаційної війни" проти нього, а свою провину спростував.

У грудні 2015 року він склав повноваження народного депутата.

20 квітня 2017 року детективи НАБУ затримали екс-нардепа Миколу Мартиненка і вручили йому підозру. Йому інкримінують злочини, передбачені ч. 1 ст. 255 ( "Створення злочинної організації"), ч. 5 ст. 191 ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем") Кримінального кодексу України. Екс-нардепа підозрюють у розтраті 17 мільйонів доларів.

Сам Мартиненко заявив, що звинувачення проти нього наказав сфальсифікувати глава НАБУ Артем Ситник.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme