Суд не змушуватиме Шокіна порушувати справу проти Порошенка

Печерський райсуд Києва не вбачає бездіяльності у діях Генпрокуратури через те, що та не відкрила провадження у відношенні Петра Порошенка через інформацію про нібито привласнення ним землі у Царському селі
Depo.Влада
11 червня 2015 15:20
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє позафракційний депутат із Дніпропетровщини Віталій Купрій у "Фейсбуці", суд відмовив йому та його колегам у задоволенні відповідної скарги, передає depo.ua.

У своєму зверненні депутат посилався на репортаж журналістів телепрограми "Схеми" Максима Савчука і Дейзи Синделара. Суд вирішив, що інформація журналістів не містила підстав для внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про злочин.

Печерський райсуд, серед іншого, зважив на те, що працівник Генпрокуратури направив заяву щодо ймовірного земельного злочину до прокуратури нижчого рівня.

Суд не змушувати Шокіна порушувати справу проти Порошенка - фото 1

Суд не змушувати Шокіна порушувати справу проти Порошенка - фото 2

Суд не змушувати Шокіна порушувати справу проти Порошенка - фото 3

Купрій вважає, що "ухвала суду порушує норми українського законодавства і свідчить про його повну залежність від керівництва держави".

Він наголошує, що вказані у заяві і розслідуванні журналістів земельні ділянки в історичному районі міста Києва в 2004 році отримало в оренду ТОВ "Зеленбудсервіс-К", яке вже в 2007 році, переєструвавшись як будівельний кооператив, безкоштовно оформило право власності на ці ділянки за рішенням Київради від 23 квітня 2009 року.

"Таке оформлення було здійснено всупереч чинному законодавству, оскільки ніхто з 12 членів кооперативу не перебував у черзі на отримання житла, що є необхідною умовою при безкоштовному виділенні землі", - заявляє депутат.

Він додав, що вже у 2009 році дві ділянки по вул. Радіальна, 5, перейшли у власність ПП "УКРСЕЛ" за фіктивним договором іпотеки, а згодом їх нібито продали Порошенку та Кононенку - і власнику "УКРСЕЛ" за ділянки "ніхто не сплатив".