Суд не зняв Хорошковського з передвиборчої гонки

Київський Апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову кандидатів у народні депутати до Центральної виборчої комісії з вимогою скасувати рішення ЦВК про реєстрацію Валерія Хорошковського у списку партії «Сильна Україна»
Depo.Влада
30 вересня 2014 17:18
ФОТО: depo.ua
Суд не зняв Хорошковського з передвиборчої гонки
Суд не зняв Хорошковського з передвиборчої гонки

Представник кандидата в народні депутати Світлани Заліщук Тетяна Козаченко, обґрунтовуючи позов, звернула увагу на те, що останні два роки Хорошковський не проживав на території України, про що сам Хорошковський повідомляв у своїх інтерв'ю, передає ДеПо з посиланням на «ЛігаБізнесІнформ».

Представник ЦВК Світлана Чернюк підтвердила інформацію позивачів про те, що Хорошковський, згідно з документами Держприкордонслужби, виїхав з України 28 грудня 2012 року і повернувся 21 вересня 2014 року. У той же час, в ЦВК були подані документи про те, що Хорошковський у цей час був у відрядженні і на лікуванні.

Представник третьої особи Ярослав Порохняк підтвердив, що Хорошковський був направлений у відрядження «Київською Правничою компанією» з метою встановлення контактів, зокрема, в країнах ЄС і Швейцарської конфедерації. Крім того, за його словами, з 15 березня по 18 вересня 2014 року Хорошковський перебував на лікуванні.

Порохняк не вказав, з якими саме організаціями мав налагоджувати контакти Хорошковський. Відповідаючи на питання позивача Мустафи Найєма, чи отримував Хорошковський добові під час свого відрядження, Порохняк зазначив, що, за його інформацією, ні.

Суд відмовив у задоволенні позову, оскільки інтерв'ю Хорошковського, в яких він розповідав, що був відсутній в Україні, не можуть бути достатніми доказами його відсутності в Україні, а інших доказів не надано.

Також суд взяв до уваги інформацію про відрядження Хорошковського і його виїзд на лікування. Дане рішення може бути оскаржене у Вищому адміністративному суді протягом двох днів.

Адвокат Тетяна Козаченко повідомила, що позивачі мають намір подавати апеляцію на дане рішення суду.

Нагадаємо, кандидати в народні депутати Сергій Лещенко, Мустафа Найєм та Світлана Заліщук подали судовий позов з приводу правомірності реєстрації народним депутатом екс-віце-прем'єра Валерія Хорошковського.

Нагадаємо, дострокові вибори до парламенту призначені на 26 жовтня і пройдуть за змішаною системою. Хорошковський балотується за списком партії «Сильна Україна».