Суд наклав арешт на 14 столичних житлових комплексів Войцеховського

Печерський районний суд міста Києва за клопотанням слідчого відділу Національної поліції заарештував 14 об'єктів нерухомості, які пов'язують із забудовником Анатолієм Войцеховським

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на рішення суду опубліковане в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

"Під час розслідування зазначеного кримінального провадження встановлено, що фактичний керівник групи компаній "Укогруп" у період 2011-2014 років організував групу та вчинення у її складі злочинів, спільно з невстановленими особами, зокрема умисне ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів); самовільні зайняття земельних ділянок та самовільні будівництва на них будівель; заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою службовим становищем у великих та особливо великих розмірах, організованою групою; складання, видачу службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки", - йдеться у рішенні суду.

Окрім того, зазначається, що протягом 2012-2014 років службові особи групи компаній "Укогруп", діючи в складі організованої групи, самовільно зайняли земельні ділянки на території Києва та незаконно розпочали на них будівництво житлових та офісно-торгово-житлових комплексів.

Список цих завершених і незавершених об'єктів будівництва налічує 40 житлових, офісних та торгово-розважальних комплексів. Під час досудового розслідування у кримінальному провадженні на підставі статті 170 КПК України (Накладення арешту на майно) Печерський райсуду Києва наклав арешти на 14 із цих об'єктів і передав відповідні активи на зберігання до управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Так, суд заарештував такі об'єкти:

1. ЖК "Нова Хвиля", по вул. Харківське Шосе, 15-А в м. Києві;

2. ЖК "Милославський", вул. Милославська, 31-Ву м. Києві;

3. ЖК "Совські Ставки", вул. Кіровоградська, 70 у м. Києві;

4. Відділ продажу ЖК "Совські Ставки" по вул. Кіровоградській, 70 в м. Києві;

5. ЖК "Синьоозерний", на перетині проспектів Правди та Гонгадзе в м. Києві;

6. Відділ продажу ЖК "Синьоозерний" на перетині проспектів Правди та Гонгадзе в м. Києві;

7. Офісний центр "Домініон", по вул. Ушинського, 40 в м. Києві;

8. ЖК "Флагман" по вул. Лобачевського, 7в м. Києві;

9. ЖК "Родинний Затишок" по бульвару Гашека, 20,22,24 в м. Києві;

10. ЖК "Олімпійське містечко", ЖК "Панорамне містечко", ЖК "Панорамний" (наразі - "Деміївський квартал") по вул. Ракетній, 24 в м. Києві;

11. ЖК "Східна Брама" по вул. Світлій, 3 в м. Києві;

12. Відділ продажу ЖК "Східна Брама" по вул. Світлій, 3 в м. Києві;

13. ЖК "Сосновий Бір" по вул. Олевській в м. Києві;

14. ЖК "Науковий" по вул. Петропавлівській, 40 в м. Києві.

Нагадаємо, Анатолій Войцехівський є сполучною ланкою 63-х компаній, що входять до так званої "Укогруп". Вони будують у столиці близько 40 житлових комплексів на самовільно зайнятих земельних ділянках, часто – без дозвільної документації. "Укогруп" має всі ознаки фінансової піраміди, проіснувала в Києві близько десяти років.

15 липня минулого року поліція затримала Войцеховського та вручила йому повідомлення про підозру. Йому інкримінували самовільне захоплення земельних ділянок і самовільне будівництво. За даними слідчих, впродовж 2012-2014 років службові особи групи будівельних компаній під керівництвом Войцехівського самовільно зайняли у Києві 42 земельні ділянки і незаконно розпочали на них самовільне будівництво житлових та офісно-торгово-житлових комплексів "Мозаїка", "Перлина Троєщини", "Науковий", "Східна Брама", "Синьоозерний", "Олімпійське містечко", "Панорамне містечко", "Панорамний".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook