Суд над Савченко ще більше засекретили: журналістів виженуть на вулицю, – адвокат

Представників ЗМІ не допустять навіть у будівлю суду, де відбуватиметься попереднє засідання у справі української льотчиці і народного депутата Надії Савченко
Depo.Влада
24 липня 2015 16:15
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив адвокат Микола Полозов, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Так, попередні слухання відбуваються в закритому режимі, тобто в зал журналістів не пускають. Але вони можуть перебувати у будівлі суду. А тут цілий суд закривають. Навіщо, якщо в майбутньому обіцяють "робити за законом", тобто впускати, незрозуміло... Я взагалі логіку російської влади дуже часто не розумію. Можуть, проте, і потім "з метою безпеки" нікого до суду не пускати. Пектися на сонці? Охочих буде небагато. Мета - зниження уваги до справи", - сказав Полозов.

Додамо, що сьогодні прес-секретар Донецького суду Ростовської області Тетяна Дієва заявила, що "з метою забезпечення безпеки учасників процесу" 30 липня допуск у будівлю суду буде обмежено. Однак вона запевнила, що під час розгляду справи по суті журналістів пустять в суд "відповідно до чинного законодавства".

Нагадаємо, що 17 липня Надію Савченко етапували з Москви, адже тепер її справу має розглядати Донецький міський суд. Але в російському Донецьку немає СІЗО.  За даними ЗМІ, Савченко можуть найближчим часом доставити в СІЗО №4 міста Шахти Ростовської області.

Довідка. Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у складі добровольчого батальйону "Айдар" потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя Луганської області. А потім, як стверджує українська влади, вона була незаконно доставлена в Росію. У Слідчому комітеті Росії звинувачують українську льотчицю в пособництві у вбивстві журналістів ВДТРК Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на сході України. 

10 червня Московський міський суд продовжив арешт Савченко до 30 вересня 2015 року6 липня Слідчий комітет Росії перекваліфікував на більш тяжкий склад обвинувачення української полонянки Надії Савченко - їй ставиться безпосереднє вбивство двох російських журналістів в Донбасі, а не співучасть в цьому злочині.

Савченко загрожує до 25 років ув'язнення

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.