Суд над Росією за загарбання морського шельфу може тривати два роки, – МЗС України

Ініційований Україною суд проти Росії за порушення морського права може тривати до двох років
Depo.Влада
14 вересня 2016 15:21
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі телеканалу "112-Україна" заявила заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль, передає depo.ua.

"Протягом 30 днів з часу отримання повідомлення про арбітраж у Росії є можливість ухвалити рішення, чи будуть вони бари участь в арбітражі чи ні. Якщо будуть – то призначити свого арбітра. Якщо протягом 30 днів вони не призначають свого арбітра і не відповідають нам на нашу ноту, тоді ми звертаємося до Морського трибуналу з проханням призначити замість Росії арбітра і протягом 14 днів має бути  призначений арбітр", – пояснила вона.

За словами Зеркаль, після цього протягом наступних 30 днів Україна вступить з Росією у переговори щодо призначення ще трьох арбітрів. Загалом справу мають розглядати п’ятеро арбітрів.

"Після цього розпочинається розгляд арбітражем процедури. Якщо подивитись на практику, то зазвичай суд розглядає справи протягом 1,5 – 2 років", - зазначила Зеркаль.

Водночас точна сума завданий збитків поки що не названа - її встановлять експерти.

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко доручив МЗС порушити арбітражне провадження проти Росії через порушення нею Конвенції ООН з морського права. Зокрема, йдеться про загарбання природних копалин, нафти, газу, та риби на українському шельфі Чорного моря.  

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада