Справа Ноздровської: Коли підозрюваний заявить, що він жертва режиму

Другої Врадіївки не вийшло. Проте вчорашнє рішення Вишгородського суду у справі про вбивство юристки Ірини Ноздровської не означає, що ця справа не обіграватиметься й далі у  різноманітних версіях і варіаціях 

Політичний оглядач
Справа Ноздровської: Коли підозрюваний з…

От вам перша конспірологічна версія: суддя Рудюк, який на два місяці відправив до СІЗО Юрія Россошанського, підозрюваного у вбивстві Ноздровської, приймав рішення проти активістів Майдану. Зокрема, відібрав права в "автомайданівців" за участь в автопробігу до резиденції "Межигір'я" Віктора Януковича. А ще у квітні 2013-го він арештував голову київської організації партії "Демократичний альянс" Максима Панова за пікет все того ж "Межигір'я". За два роки потому Вища рада правосуддя відмовила у порушенні дисциплінарного провадження стосовно Рудюка "у зв'язку із закінченням встановленого законом строку для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності". А вже 21 травня 2015-го Верховна Рада проголосувала за призначення безстроково низки суддів, серед яких опинився і Рудюк. Тоді "єврооптимісти" заявили про підготовку скарги на Вищу кваліфікаційну комісію та Вищу раду юстиції щодо відмови у відкритті дисциплінарного провадження проти цього судді. Утім, без жодних успіхів.

Який стосунок ця історія має до справи Ноздровської? Ніякого, проте попередній період відзначився вкиданням в інформаційний простір різноманітних змовницьких тем, мета яких – посіяти сумнів у тому, що вбивство юристки розкрите. І далеко не останню роль у цьому, на жаль, відіграють адвокати родини загиблої. Яких, може це лише здалося, трохи забагато, як для звичайної української родини.

Не будемо повторювати версію слідства, з якою погодився в залі суду і сам підозрюваний. До того ж її все одно оскаржують. Головна теза – Россошанський взяв провину на себе і таким чином когось вигороджує. А це означає, що поки підозрюваний сидітиме в СІЗО, у ЗМІ варитимуть борщ зі зради, сумніву, припущень і відвертої брехні. Не виключено, що за 60 днів і Россошанський змінить свою позицію. Тим більше, і з ним можуть попрацювати не державний захисник, як зараз, а хвацькі до піару представники адвокатського цеху. Які, схоже, побачили у цій справі унікальний шанс вискочити нагору на хвилі недовіри суспільства до влади. У випадку, якщо Россошанський від попередніх показів відмовиться, на слідчих поліції і на прокуратуру за два місяці очікує нова порція звинувачень у непрофесіоналізмі. Мабуть, не помилимося, що в деяких ЗМІ під це вже підготовлені "риби" розгромних матеріалів.

Наступний момент: не дати загаснути темі багатьом вигідно ще і з тієї причини, що до неї прикута увага міжнародної спільноти. Точніше, американського посольства, де швидко відгукнулися на вбивство Ноздровської, закликавши владу розкрити резонансний злочин, проте досі ні пари з вуст про результати слідства. Ця вибірковість лише підбадьорює критиків діяльності правоохоронних органів і опонентів влади в цілому. Логіка проста: якщо американці мовчать, значить, не вірять, що впіймали самого того вбивцю.

Вже обіграється в пресі й інша заява – одного з ініціаторів "списку Магнітського" Вільяма Браудера, котрий прямо натякнув на подібний список і для українських чиновників, але у справі Ноздровської. Який інтерес Браудера, можна лише здогадуватися, а от інтерес місцевих політиків у каральних списках для вітчизняних можновладців зрозумілий – це потужна дубина під час виборів. Тому про це говоритимуть. Варто згадати, що окремі діячі й раніше погрожували списками, санкціями і тому подібними жахіттями, які Захід от-от застосує до осіб, підозрюваних у корупції. Але нічого не відбувалося. Зараз в якості страшилки озброїлися експертними висновками аналітичного центру Європейської ради з міжнародних відносин, які, таке враження, писалися в палатці Саакашвілі. Принаймні, його прізвище там згадується частіше, аніж прізвище будь-кого з політиків. І тут в пригоді стане справа Ноздровської, котра встигла обрости різноманітними конспіологічними версіями.

Мета – організувати тиск по всіх напрямках. Недовіри має бути багато і різної, бо призові - президентські і парламентські вибори. Depo.ua вже писав, як із кожної біль-менш гучної справи роздмухуватимуть нову Врадіївку. Розвиток подій навколо злочину в Демидові підтверджує, що ця технологія вже запущена на повну потужність.

Влада спробувала протидіяти їй швидким розкриттям убивства. Але… Про ймовірну причетність Россошанських до скоєного заявляли під час мітингу під главком МВС у Києві 2 січня. Зараз кажуть: ця версія лежала на поверхні, а глибше копати поліція не хоче. Тобто, влада має бути готова до того, що кожна її помилка або навіть повільність в діях використовуватиметься проти неї. Повністю все передбачити неможна, а от влаштувати серйозні чистки на місцях у тих районах, де населення постійно жаліється на свавілля й корупцію чиновників, цілком по силах. Рветься, де тонко. І якщо люди вийшли на протест із лозунгами про недовіру місцевим суду і поліцейським, то, мабуть, немає диму без вогню, мабуть, не все так добре у Вишгородському "князівстві".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme