Суд ЄС зняв санкції із загиблого Януковича-молодшого

Суд Європейського Союзу у Люксембурзі 12 липня визнав незаконними санкції, введені Радою ЄС в 2014 році щодо Віктора Януковича – молодшого сина екс-президента України Віктора Януковича
Depo.Влада
3 серпня 2016 20:45
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив прес-секретар старшого сина екс-президента – Олександра Януковича – Юрій Кірасир, який також опублікував прес-реліз юридичної фірми, яка представляла інтереси Януковича і згодом його вдови.

"Суд вважає, що українська влада не надала жодних доказів причетності Віктора Януковича до справ про розкрадання державної власності, в яких звинувачувала його нова українська влада. Відсутність доказів було настільки очевидним, що Суд ЄС навіть ухвалив рішення не проводити усні слухання щодо даного питання. У рішенні суду також вказується, що введення санкцій негативно вплинуло на репутацію Віктора Вікторовича Януковича як депутата Верховної Ради, і скасування санкцій є лише частковою компенсацією шкоди, завданої його репутації", – йдеться в прес-релізі.

Водночас заступник генерального прокурора України Євген Єнін в коментарі телеканалу "112-Україна" назвав це судове рішення є нікчемним.

"Рада Європи скасувала санкції. Юридична вагомість цього рішення рівна нулю. Україна не визнавала юрисдикції цього суду. "Сім’ї Януковича" рано чи пізно доведеться почути вердикти проти себе. Цей судовий процес тривав певний час, але юридична вага цього рішення є нульовою", - вважає Єнін.

Нагадаємо, що санкції проти Віктора Вікторовича Януковича запроваджені ще 6 березня 2014 року терміном на один рік. 5 березня 2015 року санкції були продовжені на три місяці. 20 березня 2015 року молодший син екс-гаранта Януковича загинув на озері Байкал. І тому у червні 2015 року Рада ЄС ухвалила рішення не продовжувати санкції проти нього.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада