Суд дозволив вести досудове розслідування щодо командувача Чорноморського флоту Росії

Суд дозволив проведення спеціального досудового розслідування щодо командувача Чорноморським флотом Росії Олександра Вітка
Depo.Влада
31 травня 2016 10:37
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України, передає depo.ua.

У відомстві нагадали, що Вітко умисно та безпідставно ухиляється від явки на виклики слідчого, переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності, оголошений у державний розшук та перебуває на тимчасово окупованій території України.

"З метою виконання завдань українського кримінального судочинства у частині заочного засудження, щоб кожний, хто вчинив злочини проти основ національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, Головна військова прокуратура звернулася до суду із клопотанням про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадження за підозрою О. Вітка", - йдеться в повідомленні.

27 травня Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання прокуратури в повному обсязі і надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у даному кримінальному провадженні.

Нагадаємо, 26 квітня у зв'язку з тим, що Вітко переховується від органів слідства з метою ухилення від кримінальної відповідальності постановою прокурора оголошено розшук підозрюваного, проведення якого доручено Департаменту карного розшуку Національної поліції України. На наступний день слідчим суддею Печерського районного суду Києва клопотання прокуратури було задоволено у повному обсязі та надано дозвіл на затримання Вітка.

Командувача ЧФ ЗС РФ підозрюють у тому, що в період з 20 лютого по 21 березня 2014 р. він скоїв злочинні дії з метою зміни меж території та державного кордону України; підбурював до вчинення державної зради; організував вчинення дій, спрямованих на пошкодження об'єктів, які мають важливе оборонне значення; спланував, підготував і взяв безпосередню участь у веденні агресивної війни проти України (ч. 3 ст. 110; ч. 4 ст. 27 ч. 1 ст. 111; ч. 3 ст. 27 ст. 113; ч. 2 ст. 28, ч. ч. 1, 2 ст. 437 КК України).

Більше новин політики читайте на Depo.Влада