Суд скасував заборону Супрун виконувати обов'язки голови МОЗ

Окружний адміністративний суд Києва скасував попереднє рішення, яке забороняло Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я

Відповідне рішення сьогодні, 14 лютого, оголосив суддя Сергій Каракашьян, передає Depo.ua.

"Суд ухвалив у задоволенні клопотань представників Кабінету міністрів та Супрун Уляни про скасування заходів забезпечення позову відмовити. Скасувати з власної ініціативи заходи забезпечення адміністративного позову вжиті ухвалою Окружного адміністративного суду 5 лютого 2019 року", - сказав суддя.

Також Каракашьян зазначив, що Супрун та її захист під час суду не надали доказів про наявність чи відсутність у неї іноземного громадянства, а оперували тим, що її підтримує уряд і президент.

Сама ж Супрун заявила, що суд порушив процесуальні процедури, адже не повідомив, що вийде із нарадчої кімнати, щоби далі розглядати клопотання.

Окрім цього, вона заявила, що чекає на скасування рішення про припинення її повноважень.

Водночас суддя-спікер Окружного адмінсуду Богдан Санін пояснив, що до суду надійшло два клопотання. Перше – від представника Уляни Супрун, друге – від Кабінету міністрів про скасування заходів забезпечення позову.

"Суддя вийшов у нарадчу кімнату для того, щоб з'ясувати і вирішити це клопотання. Перебуваючи в нарадчій кімнаті вчора (13 лютого - ред.)... Кабінет міністрів своїм розпорядженням фактично знову ж таки врегулював повноваження Уляни Супрун... Це означає, що, фактично, Кабінет міністрів повернувся в правове поле на сьогоднішній день і, фактично, ще вчора зранку в неї таких повноважень... не було... Сьогодні ж, згідно з розпорядженням Кабміну, вони вже вказані, що вони, фактично, є. Таким чином підстав, для того, щоб відповідне забезпечення існувало, вони, фактично, для судді... відпали... Оскільки Кабмін самостійно врегулював це питання. І на сьогоднішній день він чітко зазначив обсяг тих повноважень, які вона має. Чого не було ще вчора зранку", - пояснив він.

Санін додав, що сьогодні суддя виходив із нарадчої кімнати до оголошення рішення саме для того, щоби з'ясувати всі обставини, які змінилися за той час, доки він перебував у нарадчій кімнаті.

"Фактично суддя скасував заходи забезпечення позову. Причина скасування - це його самостійне рішення. Не були взяті доводи відповідача, не були взяті доводи третьої особи - Кабінету міністрів. Суд аргументував, чому вони не беруться до уваги. Однак із власної ініціативи він скасував... Оскільки Кабінет міністрів вчора врегулював це питання... На даний момент ухвали про забезпечення позову, яка була винесена 5 лютого, її немає. Фактично Уляна Супрун здійснює весь обсяг повноважень, які їй делеговані вчорашнім розпорядженням... Вона - виконуючий обов'язки міністра охорони здоров'я", - підсумував Санін.

За його даними, перше засідання розгляду справи Супрун по суті відбудеться завтра, 15 лютого.

Довідка: 5 лютого нардеп від "Радикальної партії" Ігор Мосійчук повідомив, що суд задовольнив його позов і заборонив Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я.

7 лютого уряд оскаржив у суді відсторонення Супрун.

Згодом вона уточнила, що суд заборонив їй вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра. Водночас Супрун дозволено здійснювати повноваження, які були делеговані їй як заступнику міністра.

11 лютого Окружний адміністративний суд Києва почав розгляд клопотання Міністерства юстиції про скасування заборони Уляні Супрун бути в. о. голови МОЗ.

12 лютого Окружний адміністративний суд Києва не виніс рішення за клопотанням Міністерства юстиції щодо Уляни Супрун.

Водночас 13 лютого Кабмін дозволив Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я України.

Також Кабмін вирішив звернутися до Вищої ради правосуддя зі скаргою щодо дисциплінарного проступку судді Окружного адмінсуду Києва Сергія Каракашьяна.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #суд