ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Суд дозволив стягнути 171 млрд штрафу з усього майна "Газпрому"

Господарський суд Києва задовольнив клопотання Антимонопольного комітету України та виконавчої служби Мін'юсту і змінив спосіб виконання рішення щодо стягнення з "Газпрому" штрафу 171 млрд грн

Depo.Влада
19 жовтня 2017 10:13
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Господарський суд міста Києва задовольнив клопотання Антимонопольного комітету України та виконавчої служби Мін'юсту та змінив спосіб виконання судового рішення стосовно стягнення з "Газпрому" штрафу в 171 млрд грн. Простіше кажучи, якщо досі можна було стягнути лише кошти "Газпрому", розміщені у банках, то тепер стягнення розповсюджується на все майно боржника", - написав Петренко.

За його словами, дане рішення має бути оприлюднене через декілька днів.

Нагадаємо, у вересні Господарський суд міста Києва підтвердив законність стягнення з "Газпрому" 79,8 млн гривень.

Як відомо, 25 липня Київський апеляційний господарський суд скасував рішення суду нижчої інстанції про стягнення 79,877 млн грн дивідендів ПрАТ "Газтранзит", що частково належить російському "Газпрому", у рамках примусового стягнення з ВАТ "Газпром" штрафу Антимонопольного комітету України.

Перед цим, в січні минулого року АМКУ оштрафував ПАТ "Газпром" на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Потім це рішення було кілька разів підтверджено українськими судами. В черговий раз 22 лютого Київський апеляційний господарський суд залишив у силі рішення суду нижчої інстанції про підтвердження стягнення з "Газпрому" штрафу, який виріс вже до 172 млрд грн (близько 6,4 млрд дол.) за рахунок пені за його несплату.

"Газпрому" і "Нафтогазу" належить по 40,2174% акцій "Газтранзиту", ще 19,5652% акцій – турецької компанії Turusgas.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада