Суд дозволив прокурору-скоробагатьку Кулику втекти за кордон

Солом'янський райсуд Києва скасував заборону на виїзд за кордон підозрюваному в незаконному збагаченні військовому прокурору сил АТО Костянтину Кулику
Depo.Влада
14 вересня 2016 13:00
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в ухвалі суду від 2 вересня, повідомляє depo.ua  з посиланням на "Українську правду".

У документі зазначено,що Спеціалізована антикорупційна прокуратура просила суд продовжити покладені на підозрюваного обов'язки, а саме: не виїжджати з Києва без дозволу слідчого, прокурора, суду; прибувати до детективів Національного антикорупційного бюро на першу вимогу й здати на зберігання у відповідний орган державної влади свій закордонний паспорт.

У САП наголошували, що запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання для Кулика закінчувався 4 вересня.

Суд відмовив САП у клопотанні, зазначивши, що чинний Кримінальний процесуальний кодекс не передбачає можливості звернення з окремим клопотанням про продовження строків виконання обов'язків, покладених на підозрюваного, а встановлює тільки можливість подання клопотання про продовження запобіжного заходу.

Водночас сам Кулик повідомив, що рішення про відсторонення його від посади військового прокурора сил АТО в апеляційному порядку скасовано, і він продовжує виконувати покладені на нього обов'язки.

Нагадаємо, що детективи НАБУ розслідують кримінальне провадження за ч. 2 ст. 368-2 Кримінального кодексу України "Незаконне збагачення" – за фактом отримання прокурором сил АТО генеральної прокуратури України Куликом у власність активів у значному розмірі, законність набуття яких не підтверджена доказами.

З'єднання ясувалося, що протягом 2011 - 2016 років Кулик отримав у власність ряд цінних об'єктів нерухомого майна та автомобілів, вартість яких значно перевищувала його офіційний дохід. Право власності оформлене в основному на близьких осіб.

Кулика, якого суд першої інстанції відсторонив від посади, поновив в правах Апеляційний суд Києва 13 липня.

У серпні суд наклав арешт на майно Кулика і його цивільної дружини. Зокрема, йдеться про автомобілі Toyota Land Cruiser 200, 2014 року випуску, Toyota Land Cruiser 100, 2003 року випуску, нежитлове приміщення, паркомісце, 3 квартири.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада