Потрібні всі кінцівки: Свідок заперечує, що поранена Савченко могла залізти на вишку (ОНОВЛЕНО)

Донецький суд Ростовської області у справі Надії Савченко допитує представників ПАТ "Укртранснафта", якому належала вишка, з якої льотчиця нібито "наводила вогонь" на російських журналістів
Depo.Влада
28 січня 2016 15:41
ФОТО: depo.ua

Про це "Твітері" написали російські адвокати Марк Фейгін і Микола Полозов, передає depo.ua.

15.41

Другим у справі Савченко допитували свідка Чапака С.І., який працює мачтовиком-антенником і обслуговує вишки "Укртранснафти".

"Далі свідок Чапак С.І. теж з "Укртранснафта". Він залазив на цю вишку і докладно розповість про цей процес. Після бурхливого обговорення за участю сторін суд все-таки допустив свідка до допиту", -  написав Полозов.

За словами свідка, фундамент щогли 40 сантиметрів над рівнем землі. Сходи починається на висоті 6-7 метрів від землі.

"Щоб забратися на сходи, потрібна сходи мінімум 6 метрів з зачепами, які чіпляють за нижню сходинку. Майданчик на висоті діаметром метр-півтора з огорожею у вигляді арматури висотою 50 см. Майданчик знаходиться на висоті 34-35 метрів. З громовідводом висота щогли 40 м", - цитує Чапака Полозов.

"Питання захисту: з рюкзаком на вишку можна залізти? Чапак: в принципі можна. Питання: а з автоматом? Чапак: я не пробував, думаю ні", -  написав адвокат.

"На верхньому майданчику можна працювати тільки зі страховкою. Без страховки потрібно триматися двома руками. Коливання щогли більше метра", -  цитує свідка Полозов.

На питання прокурорів, чи можна вилізти на вишку з однією рукою і страховкою, Чапак відповів: "Виключено. Потрібно використовувати всі чотири кінцівки"

14.47

"Після обіду захист клопоче про виклик спеціаліста з "Укртранснафта". Прокурори проти, але суд його допускає до допиту. Він начальник відділення зв'язку філії ПАТ "Укртранснафта", якій належала вишка, з якої Савченко нібито наводила вогонь", - написав Полозов.

Адвокат уточнив, що суд вже почав проводити допит Пуленця О.А. 

"Восени 2014 року СБУ зверталася в "Укртранснафту" з низкою питань саме щодо цієї вишки. Спеціаліст готував документи. ".

За словами адвоката, Пуленець демонструє технічну документацію на цю вишку.

"Захист порушує клопотання про долучення до справи технічної документації, наданої фахівцем. Прокурори заперечують, кажуть, що технічні документи "Укртранснафта" українською мовою.", - зазначив Полозов.

За словами Полозова, Савченко обурюється тим, що обмежується її право розмовляти рідною мовою. "Є перекладач, нехай прокурорам все перекладе", - цитує Савченко адвокат.

"Суд знову погрожує видалити Савченко із залу. Вона каже, що оголосить сухе голодування, як тільки буде видалена із залу", -  написав Полозов.

Адвокат повідомив, що троє суддів відмовилася долучити технічні документи на вишку.

"Далі фахівець пояснює пристрій конструкції вишки. Нижня щабель сходів на вишку знаходиться на висоті 6,8 метра - антивандальний захід. Спеціаліст намалював схему вишки. Це труба діаметром 0,72м, висотою до майданчика 35м, всього висота 44м + громовідвід 2м", - написав він.

Полозов опублікував фото, ідентичної вишки, на яку нібито вилазила Савченко з простреленою рукою, біноклем, рацією, автоматом.

Фейгін у свою чергу заявив: "Спеціаліст повідомляє, що вишка недоступна для людини без спеціального обладнання. Сходинка розташована на рівні 6,8 м від основи".

"Спеціаліст: щоб залізти на вишку потрібна сходи 7 метрів або менше, якщо з кунга вантажівки. Потрібно мінімум 2 людини", - уточнив Полозов.

"Прокурори заперечують проти залучення фотографій вишки, суд з ними погоджується", - повідомив він.

Довідка: Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар" влітку 2014 року потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена в Росію. Її звинувачують у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України. Савченко загрожує до 25 років ув'язнення.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада