Сучасний "Голос": Як у Вакарчука обходяться без суфлерів і краваток

Depo.ua продовжує серію матеріалів про інструменти виборчої кампанії основних учасників цих перегонів. Сьогодні розповімо про ще один проект "нових облич" - партію "Голос"

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Сучасний "Голос": Як у Вакарчука обходят…
Epa

Раніше ми розповідали про те, з якими меседжами йдуть на вибори кандидати по територіальних округах від "Слуги народу", сторінки в соцмережах і агітаційні матеріали яких схожі одне на одного, як з інкубатора, і "Опозиційної платформи – За життя", які люблять зустрічатися з ветеранами і строго притримуються проросійських тез.

У "Голосу", від якого на одномандатних виборчих округах балотується вельми небагато, 67 кандидатів, - комунікація побудована інакше. Сторінки його представників у Фейсбук зазвичай теж витримані в корпоративних помаранчево-білих кольорах. Але їхнє наповнення віддане на розсуд кандидатів у депутати. Тут не зустрінеш ані образливої уніфікації, ані хору суворих і застібнутих на всіх ґудзики чоловіків і жінок. Мабуть, так і повинна працювати з суспільством сила, яка позиціонує себе як нова і несовкова.

Леонід Ємець бере участь у змаганнях за мандат на столичному Печерську (округ №221). Він має таку сторінку у популярній соцмережі:

Пише про намагання опонентів застосувати проти нього чорний піар і спростовує фейкову інформацію проти себе, розміщує фото дружини, яка клеїть постери кандидата (узагалі у нього доволі багато змімків дружини і родини), викладає знімки місяця уповні – нормальна хроніка притомного міського мешканця. Тут же публікує відео про способи фальсифікацій результатів голосування і те, як з ними боротися, розповідає, що як нардеп чинного поки що скликання є автором майже 200 законопроектів. І фотографується на тлі своєї агітації, дизайн якої доволі лаконічний:

Інша діюча народна депутатка, яка теж балотується від "Голосу", Вікторія Войціцька, йде до Верховної Ради від поліського прикордоння з Білоруссю, по округу №155 на Рівненщині.

На відміну від свого колеги по парламенту Ємця, трохи вдається до патетики. Пише, "Полісся – місце неймовірних людей, які заслуговують на справедливе ставлення та справжню підтримку". Розмістила в соцмережі ролик, де каже, що "проїхала майже 20 тисяч кілометрів", спілкуючись із виборцями "на зупинках, базарах, вулицях". Напевне, іншого способу дізнатися про кандидата у мешканців глибинки і справді немає.

У наступному відео показує свою доньку, яка бере участь у кампанії. Тобто знов – "олюднення" образу кандидата через розповідь про родину.

А ще Войціцька закликає скасувати завищені комунальні тарифи.

Розказує про зростання рейтингів "Голосу" за даними деяких соціологів, ділиться відео зі святкування дня міста на території округу тощо. І трохи розповідає про депутатські будні ще цієї Ради.

Кандидат у нардепи по округу №85 (Калуш, Рогатин – північ Івано-Франківщини) Роман Кобильник у парламенті ще не працював. Він є викладачем історії Прикарпатського національного університету. В установчому відео, де розповідає про мотивацію балотуватится, згадує про бідність, заробітки за кордоном, погані дороги… Не забуває спілкуватися з виборцями, у тому числі й через Фейсбук-сторінку, кольорова гама якої – традиційно корпоративна.

Він відчутно намагається прив’язатися до рейтингу лідера партії: у нього на сторінці відразу кілька відео з вчорашньої зустрічі Святослава Вакарчука з жителями округу в місті Калуші.

Сам кандидат теж спілкується з місцевими жителями – на ринку, в селах, у центрі зайнятості. Лейтмотив його постів і виступів – стратегічний для "Голосу": "Люди хочуть змін, нових облич у владі". "Твердо. Цілеспрямовано. Голосно" виступає на підтримку Закону про мову, який вступив у силу цього тижня. Нагадує, щоб земляки не сплутали:

Народний депутат Павло Різаненко є кандидатом до нового скликання парламенту по округу №97 (Бровари, Баришівка, Березань). Під час кампанії він не не латав асфальт на окрузі, не влаштовував виборцям "безкоштовні" свята, не роздавав повітряні кульки. Переважно розповідає про свої ініціативи у Верховній Раді й не тільки. Каже, що іще до запровадження е-декларування за власним бажанням оприлюднював свої декларації на сайті Ради.

Нагадує про проект "Громадський захист Київщини" або "ГроЗа", який працює для забезпечення відкритості роботи органів місцевого самоврядування 97 виборчого округу. З 2012 року зроблено понад 1500 відеозаписів засідань сільських, селищних, міських та районних рад округу. Усі відео оприлюднені на YouTube-каналі.

Титул Фейсбук-сторінки Різаненка – це панорама Броварів. Кольори партії тут використані ненав’язливо:

На сторінці кандидата не стільки говорить він сам, скільки аргументи на його користь і за партію "Голос" приводять місцеві активісти. Також кандидат розповідає, що на окрузі псують його рекламу:

Кандидатом у нардепи по 117-му округу у Львові від "Голосу" йде Ярослав Рущищин – директор мережі швейних фабрик "Троттола", депутат Львівської облради, колишній співвласник "Львівської Газети", який вступив у протистояння із Державною податковою адміністрацією у Львівській області, на той час очолюваною братом Віктора Медведчука Сергієм.

Візуально його Фейсбук-сторінка апелює до родинних цінностей і патріотизму.

Кандидат говорить про освіту, культуру, розвиток регіону, як і колеги, повідомляє про "чорний піар" проти себе.

Один із засновників і заступник гендиректора ProZorro Андрій Кузьменко йде в Раду по 215 округу в столиці. Позиціонує себе як професіонал з досвідом у комерційному і державному секторі. Каже, знається на впровадженні ефективних процесів, вміє будувати "сервіси, направлені на людину". У відео заявляє, що має намір "руйнувати неефективні схеми та заміняти їх на нові й ефективні".

Але той факт, що одним з основних суперників Кузьменка на окрузі є "свободівець" Андрій Іллєнко, який кілька разів поспіль здобував тут прихильність виборців, робить ім’я цьогорічного переможця далеко не визначеним.

Згадаємо ще такого креативного кандидата в депутати від столиці, як колоритний Вадим Васильчук (округ №214) з флешмобом у Фейсбук "Підтримуєш Васильчука - скажи чому":

Отже, партія Вакарчука на брак креативу не страждає. Як і не потерпає через дефіцит яскравих особистостей. Яким вочевидь немає потреби диктувати з центрального штабу, якими методами достукуватися до виборця.

Головне – не загубити за красивими словами про гостру потребу поміняти все погане на все добре саму суть необхідних країні змін. І якщо, як прогнозують, після виборів "Голос" увійде до коаліції зі "Слугою народу", - не хотілося б стати свідками повторення історії з перетворенням об’єднання яскравих і сучасних людей на аморфну і недисципліновану групу за інтересами, в якій мало хто чутиме голос партійного лідера.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme