Битва за Київ: Як в Зеленського можуть перемогти Кличка без звільнення з КМДА

Офіс президента Зеленського, схоже, визначився зі стратегічним напрямком скинення з управління столицею Віталія Кличка

Економічний і політичний оглядач
Битва за Київ: Як в Зеленського можуть п…

Ще буквально пару днів тому, як писало Depo.ua, голова президентського Офісу Андрій Богдан на дебатах з Кличком говорив, що рішення, як вчинити з київським мером Кличком, ще немає. Хоч його і наполегливо шукають. Але поки впевненого плану нема, питання звільнення мера з посади голови Київської міськдержадміністрації не педалюється.

Втім, схоже на те, що Богдан вже має рішення, але поки не поспішає його озвучувати. Обриси стратегії команди Зеленського щодо Києва з'явилися в понеділок, 9-го вересня, коли заступник керівника фракції "Слуги народу" у парламенті Олександр Корнієнко заявив, що команда рухається шляхом оновлення законодавства про столицю. Зокрема, Корнієнко пообіцяв, що за два тижні будуть предметні новини стосовно майбутніх змін відповідного закону.

Сутність їхня, за словами партфункціонера, полягає у поверненні Києву самоврядування, яке у міста в кілька етапів було відібрано. "Останній етап був в 2015-му, коли вольовим рішенням суду на користь невідомої громадської організації, були скасовані вибори в райради. Фактично, тримільйонне місто управляється невеликою кількістю депутатів Київради. Люди не розуміють, хто це. Ми це обов'язково виправимо і дамо киянам можливість керувати своїм містом", – сказав Корнієнко в ефірі ICTV.

Намір владної команди вдатись до варіанту "зеленого парламентського турбо" свідчить, що жодна зі сторін не збирається йти на поступки: Кличко не приймає жодних умов капітуляції і самостійного звільнення, як це колись зробив його попередник Леонід Черновецький, максимально тихо усунувшись від справ і віддавши всю повноту влади наміснику Януковича. А Богдан не збирається відступати і залишати Київ у спокої. Нагадаємо, що можливим компромісом у цьому протистоянні міг би бути позиційний відступ Кличка від займаних позицій і надання ОП та афілійованих з нею бізнесово-забудовницьких кіл певного контролю за ухваленням рішень, а також розподілом благ у столиці.

Не отримавши бажаного, президентський офіс-менеджер готує наступний крок. Тут треба враховувати, що проста заміна голови КМДА на свою людину – при тому, що Кличко залишається мером, – не задовольняє представників центральної влади. Адже в цій ситуації відбудеться клінч, коли новий "губернатор" заблокує мера, а мер, у свою чергу, заблокує призначенця з ОП, і Київ просто зупиниться. Це гратиме на користь Кличка під час майбутніх виборів, адже виборцям буде очевидним, що блокування київських процесів відбулося саме з вини президента, який вніс розбрат у благоденне життя столиці, призначивши свого засланого козачка на посаду голови адміністрації.

Кличко, вірогідно, апелюватиме до виборців через канали своїх колег з антипрезидентської коаліції з ОПЗЖ, що в разі його обрання знову президент буде змушений виконати вимоги закону про столицю і призначити переможця виборів також і головою КМДА. А виграти Кличко має всі шанси, навіть незважаючи на "злиту" соціологію, де існує гіпотетичний варіант його програшу комусь з "Зекоманди". Бо шанс перемогти Кличка надто примарний навіть з огляду на високий рейтинг Зеленського.

Тож план вимальовується такий. Розробляється проект змін до столичного закону, яким, з одного боку, зробить перемогу Кличка максимально неможливою (наприклад, скасуванням двотурової системи), а з іншого, вибудовується така система управління столицею, коли навіть за перемоги колишнього чемпіона він буде маріонеткою коаліції у Київраді. А коаліція, не доводиться сумніватись, там буде дуже схожою на коаліцію у Верховній Раді. Тим більше якщо, вибори будуть пропорційними, без мажоритарки, де матимуть шанси висуванці Кличка.

Ухвалення змін до закону дозволить і відкоригувати термін проведення виборів, пришвидшивши їх з наступною осені на весну чи навіть грудень нинішнього року (це залежатиме від соціології і сприятливості політичної ситуації). Також це дасть президентській команді в руки привід говорити, що нова влада "розрулила" ситуацію з двовладдям, нівелювала можливість повторення "ексцесу Попова" та посилила самоврядування і вплив на владу з боку киян тощо. 

В такому випадку ОП навіть не доведеться звільняти Кличка з посади голови КМДА. І така "поблажливість" президента виб'є з рук діючого мера фактично всі козирі, які дає позиція ображеного. Натомість президент таким кроком продемонструє великодушність, що ще збільшить шанси його висуванця на перемогу. Далі президентській команді залишиться підключити лояльні медіа, НАБУ, ДБР, БФР і Офіс Рябошапки, аби Кличко підійшов до виборчої кампанії максимально дискредитованим і слабким. І як максимальний результат – погодився на капітуляцію. Або ганебно програв. Ну або, в найкращому для себе випадку, залишився в Києві весільним генералом, якому не залишиться нічого іншого, як бути цапом-відбувайлом за дії колективних "богданів" у Київраді та районних радах.

Читайте також: Кличко, Ткаченко, Притула: Коли у війну за Київ втрутиться новий Черновецький

А також: Закон про місцеві вибори і два тури: Як у Зеленського хочуть "демонтувати" Кличка з Києва

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme