Стець вибачився за свою заступницю, яка поливала брудом "Миротворець"

Міністр інформаційної політики Юрій Стець виступив із заявою з приводу суперечок навколо позиції його відомства щодо публікації особистих даних журналістів, акредитованих у "ДНР", на сайті "Миротворець"
Depo.Влада
16 травня 2016 08:26
ФОТО: depo.ua

Про це він написав на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Емоції виплеснуті, різкі заяви і дії зроблені, час тверезого і об'єктивного аналізу ситуації навколо ‪"‎Миротворця", - написав Стець.

"Ніби все зрозуміло - ми всі хочемо миру, всі хочемо "‎перемоги"‬, а не "‎зради"‬. Ми всі хочемо цілісної демократичної України, де сповідуються європейські цінності. Беззаперечним є той факт, що ми маємо захищати право і можливість журналістів чесно виконувати свою роботу. Так само, як беззаперечним є той факт, що "ДНР", "ЛНР" - терористичні організації.

Це правда, спільна для всіх, а от далі у кожного "своя правда". Одні кажуть: акредитувався у ворога - зрадник. Інші - не було б там наших журналістів, мали б безальтернативний "русский гон";
Одні переконані: іноземні медіа легалізують своїм висвітленням бойовиків або є кремлівською медіаагентурою, інші - слід вивчити матеріали, які давали закордонні кореспонденти світові, перш ніж вішати ярлики.

Одні впевнені, що оприлюднення персональних даних - загроза і тиск, інші - журналіст має бути до цього готовим, "акредитуючись" у терористів", - написав міністр.

Він зазначає, що мають рацію представники обох сторін у дискусії навколо "Миротворця".

"Правий Арсен Аваков: "Не о списках речь, и без того открытых - не будьте наивными. Речь о поднятом неадекватном вое против волонтеров Миротворца, проводивших не одну и не две операции, добывая для спецслужб Украины множество важнейшей информации.."

А хіба не має рацію Юрій Бутусов?: "Публикация телефонов и электронных адресов граждан Украины, ЕС и не кремлевских СМИ недопустима. Причина критики публикации именно в этом, и эта критика оправданна. Оскорбления в отношении людей также недопустимы. И вот за это стоит отдельно извиниться."

"Публикации массивов данных, добытых из источников противника должна проходить согласование с правоохранительными органами и (или) со спецслужбами. Решение о публикации любых личных данных учитывать все факторы. И оптимально если это будет решение компетентных государственных органов.", - зацитував Стець.

Він також відповів на критику своєї заступниці Тетяни Попової у соцмережах та вибачився за її заяви на адресу волонтерів "Миротворця".

"Я очікував ці дні, що Тетяна Попова зрозуміє, що мудрість політика або чиновника полягає в тому, що треба визнавати свої помилки. На жаль, цього не сталось. Таню, ми не маємо права використовувати інформаційні волонтерські організації для власного піару. Це, на жаль, відбулось.

Власне, як і прикриватись у своїх заявах журналістами. Це теж відбулось. Українська влада, представниками якої ми з тобою є, має бути вдячна українським волонтерам за їхню діяльність. Реагувати на їхню критику ми теж маємо. Але в жодному разі, наші офіційні заяви чи просто коментарі в соцмережах, навіть, якщо нас провокують, не можуть ображати громадян - патріотів України.

І хоча наговорене за цей час є лише твоєю, а не офіційною позицією МІП, варто було б вибачитись. Ок, я зроблю це за тебе. Отже, хочу принести вибачення всім патріотам, інформаційним волонтерам. Всім тим, кому коментарі Тетяни Попової видалися зневажливими", - написав Стець.

Він також підтримав пропозицію народного депутата Антона Геращенка щодо розробки законодавчих механізмів блокування інтернет-ресурсів, які загрожують національній безпеці.

Нагадаємо, 10 травня сайт "Миротворець" опублікував персональні дані журналістів українських та західних ЗМІ, акредитованих в "ДНР" і "ЛНР". Там міститься 4068 імен. Журналістська спільнота, представники Євросоюзу, омбудсман Валерія Лутковська висловили обурення такими діями. Остання навіть закликала правоохоронні органи заблокувати доступ до цього ресурсу, а прокуратура почала розслідування.

13 травня, проект "Миротворець" оголосив про закриття.

Зазначимо, раніше заступниця міністра інформаційної політики Тетяна Попова викликала хвилю обурення у соцмережах, розмістивши на своїй сторінці посилання на досить сумнівний блог, в якому критикували роботу сайту "Миротворець". 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада