Степанов зізнався, наскільки реальна кампанія вакцинації відстає від графіка

Темпи вакцинації в Україні істотно відстають від графіка: нині зроблено майже на 100 тисяч щеплень менше від запланованого
 

Журналіст стрічки новин

Про це заявив глава МОЗ Максим Степанов на селекторній нараді з регіонами, повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт Запорізької облдержадміністрації.

Він зазначив, що у деяких регіонах процес вакцинації розпочався дуже повільно, а в деяких ще не облаштували станціонарні пункти.

"За всіма наявними розрахунками має бути щеплено 230 тисяч українців. Однак у деяких областях, наприклад в Луганській, навіть не розпочата робота стаціонарних пунктів щеплення", – сказав міністр.

Станом на 24 березня першу дозу COVID-вакцини отримали 137 тисяч людей.

Нагадаємо, 22 березня в Україні розпочалася чергова ланка другого етапу вакцинації, в рамках якої до організації кампанії імунізації, окрім мобільних бригад, додаються ще і стаціонарні пункти щеплень. До процесу вакцинації також залучаються сімейні лікарі. 

Довідка: Вакцинація проти коронавірусу в Україні стартувала 24 лютого. 

Імунізація проводиться препаратом CoviShield, який виготовляють в індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford/Astra Zeneca. 

Вакцинація відбувається поетапно. Спочатку вакцинують усіх, хто найбільше потребує захисту і допомагає іншим: лікарів, військових, літніх людей та соціальних працівників.

Після старту вакцинації Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) вирішило популяризувати імунізацію від коронавірусу, дозволивши використовувати можливі залишки вакцин для щеплення громадських діячів

Повідомлялося також, що МОЗ може змінити план вакцинації, включивши до нього якнайшвидше працівників критичної інфраструктури, які забезпечують життєдіяльність країни.

Водночас велика кількість людей, зокрема й лікарів, відмовляються від вакцинації.

Згідно з результатами всеукраїнського соціологічного дослідження Українського інституту майбутнього (УІМ) "Соціально-політичні настрої українців, ІІ-хвиля", 51% громадян заявили, що відмовляться від вакцинації не задумуючись. При цьому безумовно вакцинуватися від коронавірусу готові лише 10% респондентів.

Читайте також: Україна на карантині до 30 квітня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme