Степанов розповів, у скільки обійдеться Україні виготовлення вітчизняної вакцини

Держава повністю профінансує виготовлення української вакцини, яка може обійтися бюджету у понад 100-150 млн грн

Степанов розповів, у скільки обійдеться…
Фото: Рixabay

Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу, повідомляє Depo.ua.

"Держава повністю зацікавлена, ми про це неодноразово говорили, саме щодо поновлення, відновлення виробництва вакцини. Дуже добре, що в нас є саме такий привід. Тому фінансування в повному обсязі, будуть зроблені розрахунки, і я вважаю, що в повному обсязі ми профінансуємо це з боку держави, саме виготовлення цієї вакцини. І на цьому наполягає перш за все і президент країни", – зазначив Степанов.

За його словами, у гривневому еквіваленті це може коштувати понад 100-150 млн грн.

"Це коштувати буде, якщо ми перекладемо на гривні, ми розуміємо понад 100-150 млн грн", – сказав міністр.

Нагадаємо, президент компанії DiaPrep System Inc. Михайло Фаворов розповів, коли у нашій державі з'явиться вакцина від коронавірусної хвороби.

Що відомо про розробку української вакцини від коронавірусу?

Протягом останніх шести місяців в Україні тривало дослідження оригінального українського кандидата у вакцини проти коронавірусу. Дослідження також включали визначення наявності нейтралізації вірусу COVID-19 у культурі інфікованих клітин людини. 

20 жовтня президенту Володимиру Зеленському розробники представили результати доклінічної фази кандидата у вакцини. Тоді він зазначив: 

"Йдеться і про високі шанси розробки нашої унікальної оригінальної української вакцини проти COVID-19, і про перший крок до того, щоб відновити виготовлення вакцин в Україні. Держава буде підтримувати вироблення цієї вакцини. Результати, які ви представили, вже показують позитивну тенденцію".

Через декілька днів стало відомо, що розробники української вакцини від коронавірусу уже через три місяці планують випробування на людях

"Якщо наші очікування збудуться і дійсно обраний виробник буде готовий до виробництва за міжнародним стандартом, по міжнародному ліцензуванню - я думаю, що через три місяці ми отримаємо готовність для першої фази", – сказав Фаворов.

За його словами, після обговорення з урядом переходу до клінічної фази, документація про розробку вакцини буде передана в ВООЗ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme