Степанов про вакцинацію: Від України відмовляються виробники препаратів через дії НАБУ

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що справа, яку порушило Національне антикорупційне бюро щодо закупівлі вакцин від коронавірусу, є інформаційною війною, а також спробою зриву вакцинації в Україні

Дар'я Самборська
Заступник шеф-редактора відділу новин, журналіст відділу «Життя»
Степанов про вакцинацію: Від України від…
Фото: МОЗ

Про це він заявив під час брифінгу 16 лютого, пише Depo.ua.

"Я наголошую і впевнений, що це – один з інструментів інформаційної війни, яка цілеспрямовано ведеться проти мене та моєї команди в міністерстві протягом 11 місяців – увесь мій час перебування на посаді. Від справи немає будь-якого глузду щодо самих обвинувачень, які були викладені у заявах", – повідомив Степанов.

Глава МОЗ додав, що наслідки, які матимуть ці справи, стосуватимуться кожного українця.

"По-перше, Україна вже втрачає довіру від виробників вакцин. Подібні ситуації руйнують репутацію нашої держави. У нас і без цього тривають складні перемовини, аби отримати додаткові дози вакцин від COVID-19. Додатково, я маю на увазі, поза тими дозами, які ми отримаємо згідно з підписаними договорами – там, де в нас існує впевненість", – наголосив міністр.

Степанов додав, що "через брудні інформаційні атаки ми вже почали отримувати від компаній-виробників вакцин неохоче щодо майбутньої співпраці".

"Йдеться про спробу зриву вакцинації в Україні, що відкриває шлях до однієї вакцини, яку нам так наполегливо пропонують – "Спутник V"", – повідомив він.

НАБУ порушило справу проти Степанова: що відомо

10 лютого Національне антикорупційне бюро повідомило, що відкрило справу щодо закупівлі вакцин від коронавірусу. На сайті Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро було оприлюднено прохання до НАБУ перевірити, чи не було зловживань при закупівлі вакцини компанії Sinovac Biotech за $17,85 за дозу за допомогою приватної фірми-посередника. Справу кваліфікували як зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України).

Водночас міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що уряд проводить прозору політику щодо закупівлі вакцин від коронавірусу.

Наголосимо, що раніше скандал через закупівлю вакцин, лікарських засобів і медичних виробів для українців спалахнув між МОЗ і ДП "Медичні закупівлі України". 5 січня Державне підприємство "Медичні закупівлі України" заявило про блокування його діяльності з боку Міністерства охорони здоров’я.

Згодом міністр охорони здоров'я Максим Степанов відреагував на заяви ДП "Медичні закупівлі України" про зупинку їхньої роботи з боку його відомства. Так, за словами міністра, МОЗ не може ставити під ризик забезпечення українців COVID-вакцинами, тому змінить компанію, яка виконуватиме технічну функцію щодо закупівлі вакцин.

Тоді ж в ДП "Медзакупівлі" відкинули обвинувачення від МОЗ в неефективності своєї роботи й натомість закинули міністерству про ймовірну брехню щодо термінів переговорів із провідними компаніями-виробниками вакцин проти коронавірусу.

15 січня глава МОЗ Максим Степанов заявив, що закупівлею вакцини від коронавірусу для України займатиметься британська компанія Crown Agents, а не "Медзакупівлі". Тоді ж Кабмін виділив майже 1,4 мільярда гривень Crown Agents на закупівлю вакцини від COVID-19. Згодом стало відомо, що британська компанія за свої послуги отримає комісію у розмірі 5%. Тобто, якщо Україна закуповує вакцину на 3,5 мільярда, то 5% – це 175 мільйонів гривень.

Наприкінці січня стало відомо, що у Степанова склали дві скарги на главу "Медзакупівель" Арсена Жумаділова. Відомство просить притягнути його до відповідальності. У "Медзакупівлях" заявили, що мотив таких дій МОЗ полягає у "створенні тиску на закупівельну агенцію та персонально на її генерального директора".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme