STEM is FEM допомогає виправити гендерний дисбаланс в енергетиці

Екологія і енергетика – тема нового освітнього модулю від українського благодійного проєкту STEM is FEM

STEM is FEM допомогає виправити гендерни…

Організатори вважають, що ці дві теми – одні із найактуальніших та найтехнологічних у сучасному суспільстві. Чому "чоловіче обличчя" енергетичного сектору час змінити, розповідає один з ініціаторів проєкту, керівник IT-компанії Gamingtec Карягдиїв.

"Плануючи модуль з екології та енергетики, ми прагнули залучити випускниць шкіл до обговорення проблем енергоефективності та екосвідомості. Раціональне використання енергоресурсів, дбайливе ставлення до навколишнього середовища – це ті пріоритети, які потрібно формувати у сучасної молоді. Сподіваємось, що участь у модулі Stem is Fem мотивує дівчат надалі отримати освіту у технічній галузі", – говорить ініціатор благодійного освітнього проєкта.

За словами організаторів STEM is FEM, сьогодні в галузі енергетики в Україні працює близько 27% жінок. Більшість з них займає посади із низькими окладами. За словами експертів круглого столу "Жінки в енергетиці", 80-90% керівників у галузі – чоловіки. У цей же час в Норвегії загалом у енергетичній галузі працює більше 38% жінок, а серед топ-керівників їх близько 24%. 

На зростання кількості жінок у світовій енергетиці, на думку експертів позитивно вплинув розвиток відновлюваної енергетики. Цей напрямок і його технологічні виклики потребують нових інноваційних рішень, а також додаткових ресурсів, у тому числі людських. Це дозволило більшій кількості жінок отримати робоче місце в енергетичній сфері. 

У своєму дослідженні Інститут економіки та прогнозування НАН та фонд Гайнріха Бьолля  формулюють основні причини низького залучення жінок до української енергетики. Це вплив ґендерних ролей, культурних і соціальних норм, відсутність ґендерно-чутливих підходів до практики найму та ґендерних цілей розвитку компаній, непривабливі умови праці та  брак працівниць із освітньою підготовкою у STEM-зорієнтованих галузях.

Одним із вирішень цієї проблеми можуть стати освітні програми, які мотивуватимуть дівчат отримувати STEM-освіту і розвиватися у цьому напрямку. Одним із них є STEM is FEM. Під час освітнього модулю дівчата отримують можливість поставити свої питання жінкам, які вже працюють у галузі, відвідають компанії, які в ній працюють, слухають лекції та виступи мотиваційних спікерів. Це дозволяє учасницям уявити своє майбутнє у обраному напрямку, та мотивує до подальшого навчання і побудови кар’єри. Додатковою мотивацію, за думкою організаторів, стане приз фінального конкурсу модулю – поїздка до Риму на Yale International Alliance Conference on Global Citizenship.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme