"Ставиться, як до особистого колгоспу": Тихановська поскаржилася на Лукашенка нардепам Ради

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська виступила із зверненням до депутатів Верховної Ради України

Відповідне звернення оприлюднили на офіційному сайті білоруської опозиціонерки, передає Depo.ua.

Зазначається, що вчора, 11 лютого, Тихановська провела онлайн-зустріч з українськими народними депутатами, членами міжфракційної групи "За демократичну Білорусь".

Політикиня закликала українських  політиків підтримати демократичну Білорусь в ОБСЄ, ПАРЄ, ООН та на міжнародних майданчиках, а також вона висловила сподівання на зустріч з керівництвом України.

Тихановська подякувала українцям за солідарність, допомогу білоруському народу, невизнання Лукашенко та офіційно оголошених результатів виборів.

Також вона розповіла про мирну боротьбу білорусів за свободу і чесні вибори, про політичних в'язнів, репресії режиму і кризу в країні. Опозиціонерка запропонувала українським нардепам підтримати політв'язнів Білорусі, яких вже 246 – взяти шефство над ними, зв'язатися з їхніми сім'ями чи написати листи.

На онлайн-зустрічі були присутні депутати Сергій Кальченко, голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко, глава делегації України в ПАРЄ Марія Мезенцева ("Слуга народу"), Олександра Устинова, Соломія Бобровська і Юлія Клименко ("Голос"), Лариса Білозір ("За майбутнє"), Олексій Гончаренко, Софія Федина та Максим Саврасов ("Європейська солідарність"), Оксана Савчук ("Свобода").

Як зазначається у повідомленні, українські політики висловили підтримку білорусам в боротьбі за свободу і демократію і сказали, що чекають зустрічі зі Світланою Тихановською в Києві.

Протести у Білорусі

9 серпня, у день президентських виборів у Білорусі, коли перші офіційні екзит-поли повідомили, що Олександр Лукашенко набрав майже 80% голосів, а Світлана Тихановська – менш ніж 7%, у Мінську й інших містах Білорусі люди вийшли на вулиці, висловлюючи недовіру цим результатам.

ОМОН і внутрішні війська почали затримувати та розганяти протестувальників за застосування сили. 11 серпня 2020 року стало відомо, що опозиційна кандидатка у президенти Світлана Тихановська покинула Білорусь через погрози, наразі вона перебуває у Литві. 

23 вересня таємно відбулася інавгурація Олександра Лукашенка, її легітимність не визнали багато країн світу. Згодом Велика Британія, Канада і країни Балтії та інші запровадили санкції проти Лукашенка й інших офіційних осіб, причетних до ймовірної фальсифікації виборів президента Білорусі та жорстокого придушення акцій протесту.

Наразі акції протесту у Білорусі продовжуються. Їх організовують переважно щонеділі. 

Протягом 2020 року у рейтингу безпечних країн Білорусь опустилася на 98 позицій. На початку 2020 року Білорусь посідала 16 місце зі 129 країн і перебувала між Хорватією і Данією. За даними на початок 2021 року республіка опустилася на 114 місце серед 135 країн і перебуває тепер між Домініканською Республікою і Кенією.

Нагадаємо, за даними правозахисників, за перший місяць 2021 року в Білорусі були затримані з політичних мотивів щонайменше 873 людини. 

Довідка: У Верховній Раді 3 липня 2020 року створили міжфракційне депутатське об'єднання "За демократичну Білорусь". Його очолив член фракції партії "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада