"Ставиться, як до особистого колгоспу": Тихановська поскаржилася на Лукашенка нардепам Ради

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська виступила із зверненням до депутатів Верховної Ради України

"Ставиться, як до особистого колгоспу":…
Фото: Офіційний сайт Світлани Тихановської

Відповідне звернення оприлюднили на офіційному сайті білоруської опозиціонерки, передає Depo.ua.

Зазначається, що вчора, 11 лютого, Тихановська провела онлайн-зустріч з українськими народними депутатами, членами міжфракційної групи "За демократичну Білорусь".

Політикиня закликала українських  політиків підтримати демократичну Білорусь в ОБСЄ, ПАРЄ, ООН та на міжнародних майданчиках, а також вона висловила сподівання на зустріч з керівництвом України.

Тихановська подякувала українцям за солідарність, допомогу білоруському народу, невизнання Лукашенко та офіційно оголошених результатів виборів.

Також вона розповіла про мирну боротьбу білорусів за свободу і чесні вибори, про політичних в'язнів, репресії режиму і кризу в країні. Опозиціонерка запропонувала українським нардепам підтримати політв'язнів Білорусі, яких вже 246 – взяти шефство над ними, зв'язатися з їхніми сім'ями чи написати листи.

На онлайн-зустрічі були присутні депутати Сергій Кальченко, голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко, глава делегації України в ПАРЄ Марія Мезенцева ("Слуга народу"), Олександра Устинова, Соломія Бобровська і Юлія Клименко ("Голос"), Лариса Білозір ("За майбутнє"), Олексій Гончаренко, Софія Федина та Максим Саврасов ("Європейська солідарність"), Оксана Савчук ("Свобода").

Як зазначається у повідомленні, українські політики висловили підтримку білорусам в боротьбі за свободу і демократію і сказали, що чекають зустрічі зі Світланою Тихановською в Києві.

Протести у Білорусі

9 серпня, у день президентських виборів у Білорусі, коли перші офіційні екзит-поли повідомили, що Олександр Лукашенко набрав майже 80% голосів, а Світлана Тихановська – менш ніж 7%, у Мінську й інших містах Білорусі люди вийшли на вулиці, висловлюючи недовіру цим результатам.

ОМОН і внутрішні війська почали затримувати та розганяти протестувальників за застосування сили. 11 серпня 2020 року стало відомо, що опозиційна кандидатка у президенти Світлана Тихановська покинула Білорусь через погрози, наразі вона перебуває у Литві. 

23 вересня таємно відбулася інавгурація Олександра Лукашенка, її легітимність не визнали багато країн світу. Згодом Велика Британія, Канада і країни Балтії та інші запровадили санкції проти Лукашенка й інших офіційних осіб, причетних до ймовірної фальсифікації виборів президента Білорусі та жорстокого придушення акцій протесту.

Наразі акції протесту у Білорусі продовжуються. Їх організовують переважно щонеділі. 

Протягом 2020 року у рейтингу безпечних країн Білорусь опустилася на 98 позицій. На початку 2020 року Білорусь посідала 16 місце зі 129 країн і перебувала між Хорватією і Данією. За даними на початок 2021 року республіка опустилася на 114 місце серед 135 країн і перебуває тепер між Домініканською Республікою і Кенією.

Нагадаємо, за даними правозахисників, за перший місяць 2021 року в Білорусі були затримані з політичних мотивів щонайменше 873 людини. 

Довідка: У Верховній Раді 3 липня 2020 року створили міжфракційне депутатське об'єднання "За демократичну Білорусь". Його очолив член фракції партії "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme