Ставицький: Янукович оселився на колишньому звалищі

Колишній міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький розповів, як "Межигір’я" було купою сміття
Depo.Влада
2 серпня 2016 13:41
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав в Ізраїлі в інтерв’ю "Українській правді", передає depo.ua.

"Ви знаєте, яким було "Межигір'я" з самого початку? Якщо у вас склалося враження, що це був комплекс відпочинку, де могли відпочивати прості і непрості люди, то відразу скажу, це не так. Це була територія, де розміщувалася величезне звалище сміття, якісь старі, розбомблені будови. Осторонь ділянку з тенісним кортом, якісь лазні. Те, що зараз подають під гаслом "оплот корупції", в момент, коли Межигір'я було на балансі компанії НАК "Надра України", якою я керував, було звалищем", - розповів він.

На запитання, що згодом урядова дача - резиденція "Межигір'я" – була виділена Віктору Януковичу секретним розпорядженням президента Віктора Ющенка, він додав нечітко.

"Десь у квітні 2007-го року була нарада в міністерстві охорони навколишнього середовища, в якому я був запрошений як голова правління "Надра-України". Компанія була в сфері управління Міністерства екології та охорони навколишнього середовища. Тобто наглядова рада компанії, яким я керував був, в міністерстві екології. На якомусь із нарад було прийнято рішення про відновлення Маріїнського палацу У Маріїнського палацу був ансамбль повний. Якщо взяти повний ансамбль, то на Парковій алеї є якісь будівлі, які належали і входили в ансамбль. Але вони потім перестали належати і потрібно було це відновити. Це був не подарунок на день народження і відбувалося це протягом восьми місяців", - сказав екс-міністр.

Він відкинув звинувачення у причетності до виведення "Межигір’я" із держвласності.

"Де ви там бачили моє прізвище? Я ніяку власність нікуди не виводив. Мені було в управління переданий об'єкт. Сума 90 млн об'єкта грн. Я передав державі назад об'єкт з сумою в 100 млн грн. Що це був за об'єкт? Перша - так звана резиденція Межигір'я, а раніше звалище з размбомбленнимі будинками за адресою: Кривоколенний, 6. А передав я назад три будівлі - на Парковій алеї в центрі Києва, які зараз знаходяться під захистом ЮНЕСКО і входять в ансамбль Маріїнського палацу", - стверджує Ставицький.

Нагадаємо, що землі колишньої президентської резиденції "Межигір'я" остаточно повернули державі у вересні 2014 року. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада