Ставицький вже пропонує слідству шукати компроміс

Екс-міністр енергетики 2012-2014 рр. Едуард Ставицький запропонував ГПУ знайти компромісний варіант надання інформації слідству
Depo.Влада
6 травня 2016 23:49
ФОТО: depo.ua

Як інформує depo.ua, про це він сказав в ефірі "112 Україна".

"Я не боягуз, але я не відчуваю себе в Україні в безпеці. Я не хочу бути жертвою, яку потім будуть носити на щиті, не хочу. У мене сім'я і мені її потрібно годувати, у мене є діти і онуки. Я пропоную знайти той компромісний варіант, при якому я готовий надати ту інформацію, якою я володію", - сказав Ставицький.

Прокурор ГПУ Владислав Куценко на це відповів, що рішення даного питання можливо виключно в рамках міжнародного співробітництва.

"Враховуючи фактичну відсутність Ставицького на території України, рішення можливо виключно в рамках міжнародного співробітництва, чим і займається ГПУ, готуючи певні запити про міжнародно-правової допомоги в Ізраїль, співпрацюючи з Інтерполом. Тільки таким шляхом ми можемо сьогодні продовжити певні моменти в даному кримінальному провадженні. Навіть знаючи, де людина перебуває, у Генпрокуратури немає повноважень ні в Ізраїлі, ні в Угорщині, ні в США проводити процесуальні дії", - сказав Куценко.

Зазначимо, начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заявив, що жодної офіційної заяви від Ставицького або адвокатів про необхідність його допиту до слідчого або прокурора не надходило. "Мені самому цікаво, до кого він звертався в прокуратуру, з ким спілкувався, пропонуючи надати свої свідчення", - сказав Горбатюк.

У свою чергу Ставицький, коментуючи цю заяву, розповів, що у ГПУ пообіцяли повідомити додатково про необхідність дачі показань. "Горбатюк говорив про те, що йому невідомо, чи звертався я чи ні. Я показую документи з відмітками ГПУ, це всі клопотання, в яких написано, що мій адвокат просить, щоб я дав свідчення, і я згоден на це. Я видавав ці прохання протягом двох років про те, що я готовий в різній формі. Хочуть сюди співробітники приїхати? Будь ласка, чекаємо поспілкуватися. Хочете онлайн конференцію? Будь ласка. Але прийшла одна відповідь, в якій було сказано, що ми вам зателефонуємо, вашому адвокату і повідомимо додатково, чи буде сенс на цю тему з вами розмовляти", - розповів Ставицький.

Куценко ж запросив Ставицького в Україну.

"Якщо готовий до співпраці, то ми раді запросити в Україну. У нас дуже багато питань, у нас дуже серйозна доказова база, ми з радістю чекаємо пана Ставицького. А що стосується заяви Сергія Горбатюка, що він там щось знає, щось не знає, то чесно скажу, ми повинні визнати, що до нашого співробітника Горбатюка є окремі питання", - сказав Куценко.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Ставицького затримали в Ізраїлі, але сам він назвав інформацію фейком

Едуард Ставицький підозрювався в незаконному привласненні, розтраті держвласності шляхом зловживання владою, вчинене щодо особливо великої суми або у складі організованої групи. При обшуку його місць проживання правоохоронці вилучили 4,8 млн дол. і 42 кг золота. Колишній глава Міненерго був оголошений в розшук МВС, СБУ, а також Інтерполом.

Нагадаємо також, що в квітні 2016 р. ГПУ передала до Мін'юсту Ізраїлю запит про допомогу щодо вручення Ставицькому повідомлення про підозру у вчиненні особливо тяжких злочинів. Міністр юстиції Ізраїлю Аелет Шекед запевнила в організації розгляду зазначеного клопотання в найкоротші терміни.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада