UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Ставимося дуже серйозно: США прокоментували можливі поставки Україною ракетних двигунів КНДР

США знають про повідомлення, згідно з якими Північна Корея могла отримати ракетні двигуни з України

Про це заявила представник Держдепартаменту Хізер Науерт під час брифінгу, передає Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Ми в курсі цих повідомлень. Це питання, до якого ми поставимося дуже серйозно, якщо це підтвердиться. Жодна країна не зробила більше, щоб стримати амбіції Північної Кореї, ніж США. Було багато резолюцій РБ ООН, і вони зобов'язують всі нації, включаючи Україну, запобігати відправці стратегічно важливих технологій в КНДР. Я знаю, що раніше Україна запобігала відправці заборонених матеріалів в країни, які викликають у нас велике занепокоєння", - зазначила Науерт.

Вона додала, що у США "хороші, цільні відносини з Україною".

Однак Науерт зазначила, що не готова коментувати деталі повідомлень про ймовірну передачу двигунів КНДР, що з'явилися в ЗМІ.

Нагадаємо, 14 серпня американська газета The New York Times з посиланням на старшого наукового співробітника Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) Майкла Елемана та секретні оцінки американських спецслужб стверджувала, що успіх Північної Кореї у випробуванні міжконтинентальної балістичної ракети став можливим завдяки закупівлям потужних ракетних двигунів з так званого чорного ринку, ймовірно, від українського заводу "Південмаш", який історично пов'язаний з російською ракетною програмою.

Згодом секретар РНБО Олександр Турчинов спростував це повідомлення, наголосивши, що Україна завжди дотримується всіх взятих на себе міжнародних зобов'язань, тому підприємства українського оборонного та авіакосмічного комплексу не постачали зброю та військові технології до Північної Кореї.

У державному підприємстві "Південний машинобудівний завод ім. Макарова" заявили, що не постачали до Росії ні ракети, ні їхні деталі, у тому числі ракетні двигуни, а також не мають жодного зв'язку з ракетними програмами Північної Кореї.

Тим часом в.о. голови Державного космічного агентства Юрій Радченко не виключає, що ці двигуни до КНДР могли потрапити саме з Росії. За його словами, Росія має сьогодні ракети "Циклон-2" і "Циклон-3" у кількості від 7 до 20 ракет, у них ці двигуни (РД-250) є, які були виготовлені в Україні й поставлені до Росії у складі ракет відповідно до російської космічної програми.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme