Приречена на піар: Що не так з ТСК по вбивству Гандзюк

На першому засіданні парламентської слідчої комісії по розслідуванню нападів на активістів хотіли дискваліфікації Антона Геращенка і перенести засідання до Херсона

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Приречена на піар: Що не так з ТСК по вб…

Сьогодні пообіді у комітеті Верховної Ради України з протидії корупції відбулося перше засідання тимчасової слідчої комісії для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів. У повній відповідності до прогнозів, робота комісії почалася зі скандалів і взаємних звинувачень. Вочевидь, так нардепи "розслідуватимуть" напади на активістів і надалі: вибори на носі.

Нагадаємо, рішення про створення ТСК підтримали 259 депутатів. Головою тимчасової слідчої комісії обрано Борислава Березу (позафракційний), заступником – нардепа Сергія Алєксєєва (БПП). До складу комісії увійшли 19 нардепів: Юрій Буглак, Валерій Карпунцов, Мустафа-Масі Найєм, Максим Саврасов, Василь Яніцький (усі - БПП); Ігор Алексєєв, Сергій Висоцький, Антон Геращенко (усі - "Народний фронт"); Юрій Павленко, Дмитро Шпенов ("Опозиційний блок"); Олена Сотник ("Самопоміч"); Ігор Луценко ("Батьківщина"); Андрій Шипко ("Відродження"); Євген Рибчинський ("Воля народу"); Ігор Мосійчук (Радикальна партія); Ірина Геращенко, Остап Єднак (позафракційні).

Засідання комісії пройшло на тлі постійних сварок. Після з'ясування питання, хто більше піариться на роботі ТСК, частина її членів вимагала виключити зі складу нардепа Антона Геращенка. Але голова комісії відразу припинив ці розмови, нагадавши, що Рада проголосувала саме за такий склад комісії. Він визначений, і змінити його не можна. Тобто з перших хвилин роботи ТСК відразу позначився поділ на нардепів "правильних" і "неправильних" (з точки зору активістів та опозиційних депутатів), що навряд чи сприятиме досягненню комісією поставлених перед нею завдань.

Ще одним конфліктним моментом стало обрання місця проведення засідання ТСК, яке планується на наступний тиждень. Ігор Мосійчук вимагав провести його у Херсоні. Лише 4 члени підтримали цю пропозицію – отже, засідатимуть депутати у Києві. На цьому перше засідання, яке тривало заледве півгодини, завершилося.

Експерти все більше сумніваються, що ТСК сприятиме встановленню істини у справах щодо нападів на активістів. І тут питання не лише в атмосфері недовіри. Досі жодна слідча парламентська комісія не приносила результату. Фактично єдиним робочим інструментом ТКС є запити до правоохоронних органів щодо надання тих чи інших документів, або інформації щодо ходу слідства. Зазвичай відповіддю на такі запити є відписки. Адже не секрет, що всі депутатські підписи про нерозголошення – річ доволі формальна, і невідомо, до кого потрапить надана членам парламенту інформація. Добре коли не до тих, хто скоїв чи замовив злочин.

Нагадаємо, Генпрокурор Юрій Луценко, повідомляючи з трибуни ВР про перебіг слідства щодо вбивства Гандзюк, звинуватив активістів і депутатів у витоку даних розслідування. "У неї (ТСК) не буде предмету роботи, бо будь-яка інформація становить таємницю слідства, і прокурор не дозволить – особливо після вчорашнього витоку – отримати доступ будь-якого члена комісії до будь-якого документа слідства", - сказав Луценко.

Але ініціаторам створення комісії, і в цьому переконує вже її перше засідання, потрібен просто процес. Причому тривалий, і щоб його транслювали в прямих ефірах. Схоже на те, що розслідування вбивства Гандзюк на завершальній стадії, і сенсу у створенні ТСК дійсно не було. Окрім одного – після того, коли слідство встановить усі ланки цього злочину і всі причетні опиняться у буцегарні, мають бути ті, хто скаже: "Ми не віримо МВС, СБУ і прокуратурі". І це посіє у свідомості виборців сумніви, на яких гратимуть аж до виборів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme