У Зеленського пояснили, які двосторонні документи підписали Україна й Словаччина

Під час офіційного візиту президента України Володимира Зеленського до Словацької Республіки було підписано низку українсько-словацьких документів

У Зеленського пояснили, які двосторонні…
Фото: Прес-служба президента

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу президента.

По-перше, міністр інфраструктури України Владислав Криклій і міністр транспорту та будівництва Словаччини Андрей Долежал підписали угоду про визначення умов використання визначеної частини повітряного простору Словацької Республіки у зв’язку з наданням послуг з обслуговування повітряного простору призначеним українським провайдером аеронавігаційного обслуговування у Міжнародному аеропорту "Ужгород".

Зазначається, що підписання документа дасть змогу відновити повноцінне функціонування Міжнародного аеропорту "Ужгород" та зв’язати Закарпатську область авіаційним сполученням з іншими регіонами України, а також із закордоном. 

В угоді враховано безпекові та оборонні аспекти, які випливають з членства Словацької Республіки в НАТО. 

Також Криклій і Долежал підписали меморандум між Міністерством інфраструктури України й Міністерством транспорту та будівництва Словацької Республіки про співробітництво у сфері комбінованих перевезень у сполученні між Азією та Європейським Союзом через території України та Словаччини.

Уточнюється, що доцільність підписання документа зумовлена наявністю у держав спільних інтересів у сфері забезпечення залізничних контейнерних перевезень на маршруті Азія (Китай) – Європа (Словаччина).

"Ми також домовилися, що будемо максимально використовувати наш транзитний потенціал. Йдеться про комбіновані перевезення за маршрутом Азія – Європа. Наші країни – це важливий транспортний міст, і наші спільні позиції будуть міцнішими, якщо ми створимо мультимодальні логістичні центри з обробки вантажів на згаданому маршруті", – додав Зеленський.

За його словами, підписаний меморандум:

  • дасть змогу продовжити реалізацію цього проекту.
  • сприятиме реалізації проекту створення мультимодальних логістичних центрів (терміналів) в Україні та Словаччині з обробки вантажів на цьому маршруті;
  • зміцнить стратегічну позицію двох держав як транспортного мосту між Заходом і Сходом.
  • дасть змогу перевести в практичну площину реалізацію згаданого проекту, зокрема, сформувати відповідну двосторонню робочу групу та створити підґрунтя для проведення переговорів з китайською стороною.

Нагадаємо, дещо раніше Зеленський розпочав візит до Словаччини.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"