Стало відомо, скількох порушників карантину реально карають суди України

Рішенням судів лише 30% порушників карантинних обмежень в Україні отримують реальні покарання

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
Стало відомо, скількох порушників карант…
Фото: Рixabay

Про це повідомив радник голови Міністерства внутрішніх справ (МВС) Михайло Апостол в ефірі "Україна 24", передає Depo.ua.

За його словами, підприємців за порушення карантинних обмежень в Україні можуть карати штрафами до 170 тисяч гривень

"Хочу наголосити, що поліція не карає. Поліція не є каральним органом. Поліція, в першу чергу, проводить попереджувально-роз'яснювальну роботу. І тільки до тих, хто зловживає цією ситуацією, дійсно оформляються протоколи. Карає суд", – пояснив Апостол.

Він уточнив також, що зі 100% протоколів, які надає поліція, в суді лише близько 30% тих, хто порушив карантинні обмеження, понесли покарання.

"На жаль, це є проблема, тому що в такий складний період покарання жорстоке повинні нести всі, хто зловживає ситуацією і дійсно допускає ці порушення", – наголосив радник голови МВС.

Апостол також зауважив, що однією із причин непокарання порушників судом можуть стати технічні помилки, допущені правоохоронцями під час складання відповідного протоколу.

"Якщо вже поліцейський написав протокол, якщо там якась буква не влаштувала, але це несло загрозу здоров'ю і життю людей, я думаю, тут і суд повинен звертати на це увагу. Адже будь-який поліцейський, оформляючи десятки чи сотні протоколів на день, може зробити якусь технічну, механічну помилку. На жаль, це буває", – підсумував він. 

Нагадаємо, нині в Україні спостерігається значне погіршення епідеміологічної ситуації.

На початку березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що через значне погіршення епідеміологічної ситуації в Україні влада може розглянути питання введення більш жорстких карантинних обмежень – так званого локдауну.

Шмигаль додав, що уряд намагатиметься максимально управляти наявним адаптивним карантином, але якщо у більшості регіонів зайнятість "коронавірусних" ліжок у медичних закладах перевищуватиме 65%, то запровадження локдауну стане необхідним.

Степанов також визнав, що Україна увійшла у третю хвилю пандемії. За його словами, рішення про введення локдауну по всій країні буде ухвалене за умови, якщо від 50% до 70% всіх областей виявляться в "червоній" зоні епідеміологічної небезпеки.

23 березня в Україні посилили правила перебування громадян на територіях загального користування в регіонах "червоної" карантинної зони. Тепер маски потрібно носити у парках, рекреаційних зонах, садах, скверах та майданчиках, на території пам'ятників культурної та історичної спадщини, на площах, вулицях, пляжах, кладовищах тощо.

Змінили також і правила в'їзду на територію держави для українців та іноземних громадян.

Читайте також: Україна на карантині до 30 квітня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme