Стало відомо, скільки українців готові вакцинуватися проти коронавірусу, та яким препаратам вони довіряють

Близько половини громадян України (46%) вважають коронавірус серйозною та небезпечною хворобою

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
Стало відомо, скільки українців готові в…
Фото: Рixabay

Про це свідчать результати всеукраїнського соціологічного дослідження Українського інституту майбутнього (УІМ) "Соціально-політичні настрої українців, ІІ-хвиля", передає Depo.ua.

У порівнянні з першим дослідженням, проведеним УІМ, частка таких людей збільшилася (з 41%).

Ще третина респондентів (34%) визнаючи серйозність хвороби, стверджують, що небезпечність її перебільшена.

20% вважають коронавірус звичайною хворобою не страшнішою за грип або ГРВІ, а 4% – взагалі не вірять в її існування.

Чи вірять українці в коронавірус

Цікаво, що респонденти молодшого віку менше схильні бачити небезпеку у коронавірусній хворобі – такою її називають лише 35% молоді до 24 років і 57% осіб старше 55 років.

З підвищенням рівня освіти, респонденти частіше називають коронавірус небезпечною хворобою і рідше звичайним ГРВІ: 47% опитаних з вищою освітою називають коронавірус серйозною хворобою і 10% звичайною, тоді серед людей з освітою не вище середньої шкільної такі показники відповідно 40% та 16%.

При цьому Захід і Центр країни набагато більше вірять у небезпечність коронавірусу – 54% та 47% відповідно там називають цю хворобу серйозною, натомість на Півдні та Сході у цьому впевнені по 40% респондентів.

Важливо, що половина опитаних (51%) заявили, що відмовляться від вакцинації не задумуючись. Цифра категорично налаштованих до вакцинації з часу першої хвилі дослідження зросла (з 44%).

Кожен п'ятий громадянин, як і місяць тому, воліє відкласти питання вакцинації на потім.

Частка тих, хто готовий зробити щеплення, але з обмовками, знизилася порівняно з минулим опитуванням: 15% будуть дивитися на країну походження вакцини (було 18%) і 6% обов'язковою умовою назвали безкоштовність щеплення (було 9%).

Безумовно вакцинуватися готові лише 10% респондентів.

Чи готові українці до ковід-вакцинації

Уточнюється, що було зафіксовано схильність молоді менш серйозно ставитися до небезпеки коронавірусу корелює з їхньою меншою готовністю вакцинуватися: 56% респондентів до 24 років не збираються вакцинуватися, тоді як серед людей старше 55 років таких 44%.

Дослідження показало, що близько половини (44%) громадян не можуть відповісти, яка з вакцин викликає у них довіру.

Порівняно частіше згадується американо-німецька Pfizer – 16% (при 18% у першій хвилі). На другому місці американська Moderna – 11% та з невеликою різницею російський "Спутник V" – 9% (при 12% у першій хвилі).

Єдина наявна на сьогоднішній день вакцина – індійська CoviShield – викликає довіру лише у 3% громадян.

Яким вакцинам довіряють українці

При цьому різні частини країни по різному довіряють закордонним вакцинам. На Заході по 19% підтримують Pfizer та Moderna. На Півдні та Сході по 20% довіряють російському "Спутник V".

Ці дані, зокрема, пояснюють переважно критичні оцінки дій влади з вакцинації населення: 68% опитаних називають їх повністю або скоріше провальними і лише 11% їх характеризують позитивно.

Оцінка вакцинації в Україні

Розділилися у громадян і думки щодо конкретних відповідальних за такий стан справ.

Третина (34%) називає цілу сукупність факторів, які призвели до цієї ситуації і 28% називають весь Кабінет міністрів.

Конкретні прізвища називають 13%, коли згадують президента, і 12% звинувачують голову МОЗ – Максима Степанова.

Що відомо про вакцинацію від коронавірусу в Україні

Вакцинація проти коронавірусу в Україні стартувала 24 лютого. 

Імунізація проводиться препаратом CoviShield, який виготовляють в індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford/Astra Zeneca. 

Вакцинація відбувається поетапно. Спочатку вакцинують усіх, хто найбільше потребує захисту і допомагає іншим: лікарів, військових, літніх людей та соціальних працівників.

Після старту вакцинації Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) вирішило популяризувати імунізацію від коронавірусу, дозволивши використовувати можливі залишки вакцин для щеплення громадських діячів

Повідомлялося також, що МОЗ може змінити план вакцинації, включивши до нього якнайшвидше працівників критичної інфраструктури, які забезпечують життєдіяльність країни.

План вакцинації проти коронавірусу

Важливо, що COVID-щеплення в Україні – добровільні та безоплатні.

Дізнатися більше про кампанію з вакцинації можна на офіційному сайті vaccination.covid19.gov.ua, або ж у контакт-центрі МОЗ за телефоном 0 800 60 20 19

Крім того, Depo.ua переклав інструкцію до CoviShield, у якій вказано, що препарат створений для активної імунізації людей, старших 18 років, від коронавірусної хвороби. Ефективність і дані щодо безпеки наразі лімітовані для людей, старших 65 років. Безпека та ефективність для дітей та підлітків (віком до 18 років) ще не встановлені.

Протипоказанням є чутливість до діючої речовини або будь-якої з допоміжних речовин.

Все про вакцину CoviShield

Нагадаємо, 29 січня Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) презентувало Календарний план вакцинації населення України у 2021 році.

Згодом член Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) Федір Лапій повідомив, що в Україні хочуть змінити схему вакцинації проти коронавірусу.

Крім того, для досягнення максимального рівня імунного захисту при вакцинації препаратом CoviShield було ухвалене рішення про тримісячний інтервал між дозами замість 28 днів. 

З 22 березня в Україні розпочалася чергова ланка другого етапу вакцинації, в межах якої до організації кампанії з імунізації, окрім мобільних бригад, додаються ще і стаціонарні пункти щеплень.

До процесу вакцинації також залучаються сімейні лікарі.

Читайте також: Скільки ви чекатимете на свою вакцину від коронавірусу (КАЛЬКУЛЯТОР)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme