Стало відомо, навіщо Захід доручив Шабуніну мочити Зеленського, і як йтиме полювання на Єрмака й Ахметова

Заява Віталія Шабуніна про те, що тепер його "Центр протидії корупції" вирішуватиме, кого каратиме США й ЄС в Україні, свідчить про низку важливих речей
 

Стало відомо, навіщо Захід доручив Шабун…

Про це передає Depo.ua із посиланням на "Ділову столицю".

Зазначається, що пост Шабуніна має прихований зміст, зокрема, у тому, що "соросята", ймовірно, тепер мають політичний мандат від G7 знижувати рейтинг чинних ключових персон українського політикуму. Також варто зазначити, що зараз йде підготовка політпроекту чергової "третьої сили" на наступні парламентські вибори

"Коли ЦПК публічно заявляє, що те чи інше рішення створить реальні проблеми з ЄС, МВФ чи США, то так і буде. До речі, якщо США вже давно може блокувати в’їзд окремим діячам, то ми працюємо, щоб в ЄС такий механізм запровадили якнайшвидше (в горизонті одного року)", — заявив керівник ЦПК Віталій Шабунін після зустрічі з представником Євросоюзу із закордонних справ Жозепом Боррелем.

Видання звертає увагу на те, що Шабунін зустрівся з Боррелем перед тим, як останнім мав зустріч президент Володимир Зеленський.

"Що ж, так звані антикорупціонери святкують перемогу: вони, судячи з усього, отримали мандат "офіційних смотрящих" від Заходу, а влада була принижена до рівня "а з вами ми поговоримо пізніше". Втім, з цієї зустрічі можна зробити кілька важливих прогнозів щодо політичних процесів, які чекають на Україну в наступні кілька років", – йдеться у повідомленні "ДС".

Крім цього, наголошується, що саме глава ОП Андрій Єрмак, олігарх Рінат Ахметов й президент України Володимир Зеленський стали основними об’єктами атак "антикорупціонерів". Й по кожному є окремі задачі.

Так, "антикорупціонери" мають намір усунути Єрмака з посади та позбавити політичного впливу на ключові процеси в державі.

"Наразі він є одним з ключових гравців українського політикуму: має величезний вплив на президента і фактично контролює всю вертикаль влади в країні. Однак політика Єрмака щодо розв'язання питання з Донбасом не влаштовує Захід, насамперед – США. Тож виглядає на те, що ЦПК отримав "замовлення" "мочити" керівника Офісу президента. Саме це, вочевидь, ми спостерігатимемо протягом найближчих кількох місяців", – зазначає видання.

Також ЦВК націлене усунути Ахметова, оскільки він має значний вплив на Зеленського.

"Показово, що інших олігархів, крім вже традиційного "ворога народу" Коломойського, наразі не чіпають. Однак це ще не справжня кампанія з очорнення Ахметова – наразі це сигнал від Заходу: або сиди тихо, або домовляйся з нами. А точніше: домовляйся з нами і сиди тихо", – повідомляє "ДС".

Щодо Зеленського Шабунін має окрему задачу. Він прагне його максимально залякати, аби зробити "ручним".

"Я не бачу іншого способу врятувати країну, окрім як в масовий, мирний спосіб зносити Зеленського", — написав Шабунін, передавши "привіт" від Заходу.

"Ділова столиця" зазначає, що в цьому випадку американці і європейці повторюють гру проти Зеленського росіян, "які насправді значно більш підковані у візантійській політиці".

"Сенс її в наступному: знизити рейтинг політика до, скажімо, 15%, аби потім "підставити плече" і запропонувати "підтримку" в обмін на повну контрольованість. "Хай він і сучий син, але наш сучий син", — стандартна політика США ще з часів Рузвельта. У випадку із Зеленським це означає відмовитись від самостійності і стати "нашим сучим сином" замість того, аби мати на посаді президента України проросійського "сучиного сина"", – йдеться у повідомленні.

Також США і ЄС мають меркантильний інтерес – зберегти контроль над НАБУ і САП як джерелами компромату і важелями впливу на українських олігархів і політиків.

"Рішення Конституційного суду щодо нелегітимності перебування на посаді фактично ручного директора НАБУ Ситника (яке об’єктивно не могло бути ухвалене без підтримки з боку Банкової), ініційовані президентською політсилою, зміни до законів про роботу антикорупційних органів – все це руйнує систему керування Україною з боку посольств іноземних держав", – пояснює "ДС".

Зокрема, Захід хоче зберегти вплив на призначення директора НАБУ, а щодо САП — максимально затягнути процес призначення конкурсу на нового керівника і залишити на посаді лояльного в.о. голови САП Максима Грищука.

Не дивно, що "антикорупціонери" і зокрема Шабунін в цьому внутрішньому кастингу "соросят" мають досить високі шанси.

"Подейкують, регулярні походи в посольство США та негласне звання "рупора Ситника" не минули даремно. Основною риторикою залишатиметься антикорупційна тематика — хоча б тому, що це єдине, про що постійно говорять "соросята". Жодних інших сенсів суспільство навряд чи дочекається", – наголошує видання.

Відомо, що США таку гру вже ведуть не вперше.

"Від відверто провального "Демальянсу" до "халіфів на годину" "Самопомічі" та "Голосу" (Вакарчук навіть спеціально їздив вчитися в США на "великого політика"). Розрахунок простий: запит на "третю силу" в суспільстві зростатиме. До кінця року три політичні сили розділять між собою основний "електоральний пиріг": рейтинг "СН", ОПЗЖ та "ЄС" стабілізується на позначці близько 15% у кожної з політсил, дріб’язок до 5% матимуть інші нинішні гравці, однак залишається ласий нерозподілений "шмат" десь під 30%, на який і претендують західні куратори", – пояснює "Ділова столиця".

Тому очевидно, що пост Шабуніна слід розцінювати не лише як декларацію про отримання "ярлика" на представництво зовнішнього управління, але й як початок змагання за звання "своєї" політсили Заходу.

"Шанси у "антикорупціонерів" і зокрема Шабуніна в цьому внутрішньому кастингу "соросят" досить високі: подейкують, регулярні походи в посольство США та негласне звання "рупора Ситника" не минули даремно. Основною риторикою залишатиметься антикорупційна тематика — хоча б тому, що це єдине, про що постійно говорять "соросята". Жодних інших сенсів суспільство навряд чи дочекається", – повідомляють у виданні.

Однак опитування показали, що підтримка НАБУ і САП, на яких, власне, і піарились "соросята", є мізерною: лише 1% населення, за даними останнього опитування, позитивно оцінює роботу цих органів.

"Виїхати на тотальній критиці усіх "поганих" в парламент, звісно можна, але не з показником в 20-30%, а максимум перетнувши прохідний бар’єр. А розрахунок залишитись в політиці і стати "хорошими" в очах суспільства, не вміючи нічого і не пропонуючи жодних реальних конструктивних речей, після виборів 2019 року виглядає вже просто погано придуманою утопією", – резюмує "ДС".

Нагадаємо, раніше політолог Вадим Денисенко розповів, чи дійсно наша держава через звільнення директора НАБУ Артема Ситника, якого у 2019 році було визнано корупціонером, може втратити безвізовий режим із Заходом.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme