Стало відомо, коли маску на вулиці в "червоній" зоні можна не носити

У Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) України пояснили, що вимога носити маски у громадських місцях "червоних" карантинних зон стосується ситуації, коли відбувається недотримання соціальної дистанції

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
Стало відомо, коли маску на вулиці в "че…
Фото: Depo.ua

Про це повідомив співрозмовник "Української правди" у МОЗ, передає Depo.ua.

За словами джерела видання, вимога носити маски стосується громадських місць у "червоних" зонах за умови, якщо не можна зберегти дистанцію.

Отже, якщо у парках та на вулицях "червоної" зони людина дотримується дистанції з іншими, то від неї не вимагатимуть одягати маску.

Зазначимо, що до територій загального користування (згідно із законом України про благоустрій) належать:

  • парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки – пам'ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші);

  • рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики;

  • пам'ятники культурної та історичної спадщини;

  • майдани, площі, бульвари, проспекти;

  • вулиці, дороги, провулки, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки;

  • пляжі;

  • кладовища;

  • інші території загального користування.

Нагадаємо, 23 березня в Україні посилили правила перебування громадян на територіях загального користування в регіонах "червоної" карантинної зони.

Довідка: Нині в Україні спостерігається значне погіршення епідеміологічної ситуації.

На початку березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що через значне погіршення епідеміологічної ситуації в Україні влада може розглянути питання введення більш жорстких карантинних обмежень – так званого локдауну.

Шмигаль додав, що уряд намагатиметься максимально управляти наявним адаптивним карантином, але якщо у більшості регіонів зайнятість "коронавірусних" ліжок у медичних закладах перевищуватиме 65%, то запровадження локдауну стане необхідним.

Степанов також визнав, що Україна увійшла у третю хвилю пандемії. За його словами, рішення про введення локдауну по всій країні буде ухвалене за умови, якщо від 50% до 70% всіх областей виявляться в "червоній" зоні епідеміологічної небезпеки.

Станом на 23 березня до "червоної" зони потрапили місто Київ, а також вісім областей: Львівська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Одеська, Сумська та Чернівецька.

За добу, що минула, в Україні потрапили до лікарень рекордні 5,4 тисячі COVID-хворих.

Читайте також: Україна на карантині до 30 квітня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme