Стало відомо, хто очолить дипмісію України при ЄС

Нинішній представник України при Раді Європи Микола Точицький ближчим часом має бути призначений на посаду представника України при Євросоюзі
Depo.Влада
30 листопада 2015 14:06
ФОТО: depo.ua

Як інформацією джерел в дипломатичному корпусі, Україна вже спрямувала запит про надання агремана щодо його призначення, передає depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

Ініціатором став заступник глави адміністрації президента Костянтин Єлісєєв – джерела стверджують, що саме він рекомендував президенту зупинитися на кандидатурі Точицького.

Як відомо, від 2010 до 2015 року Єлісєєв очолював дипмісію при ЄС, в червні поточного року він повернувся в АП.

Співрозмовники сходяться на думці, що призначення нового посла відбудеться лише наступного року, напевно – не раніше лютого.

Одна з причин – тривала процедура погодження послів в ЄС, яка забирає, як правило, близько 2-3 місяців. Враховуючи важливість України для Брюсселя, цього разу надання агреману могли би пришвидшити, але Київ також не зацікавлений у швидкому переведенні Точицького до Брюсселя.

Річ у тім, що наприкінці січня в Страсбурзі має розпочатися ключова для України сесія парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), де запланований розгляд питання про продовження (чи, відповідно, пом’якшення або припинення) санкції ПАРЄ проти Росії. Між тим представництво України при РЄ протягом останніх місяців в рамках планової ротації залишили декілька ключових дипломатів.

Враховуючи це, присутність Точицького є критичною для успіху України на даній сесії.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада