Стало відомо, хто обиратиме главу "Укрнафти"

Стали відомі імена семи членів комісії з відбору керівника ПАТ "Укрнафта"
Depo.Влада
4 червня 2015 20:16
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Українська правда із посиланням на власне джерело, передає depo.ua.

До складу відбіркової комісії увійшли: Айварас Абромавічус - МЕРТ, С. Черкашин - МЕУ; В. Бунечко - СБУ, Вікторія Войцицька - комітет ПЕК ВРУ; Ольга Горбановська - Еy, партнер; Руслан Громовюк - Talant Adviser, керуючий партнер; Джордж Логуш - голова номінаційного комітету при Кабміні.

Ігор Коломойський, якому "Нафтогаз" запропонував увійти до складу комісії, поки що згоди не дав.

Як повідомлялося, у "Нафтогазі" знайшли спосіб обійти довгу процедуру конкурсу щодо обрання нового керівництва "Укрнафти".

До цього правління ПАТ "Укранафта" та міноритарні акціонері компанії обіцяли встигнути провести конкурс на зміну керівництва до оголошених на 22 липня зборів акціонерів. Згідно ж із постановою Кабміну №777 про проведення конкурсного відбору керівників держпідприємств, на проведення конкурсувідводиться загалом максимальний термін - 98 днів. У той же час збори акціонерів "Укрнафти" призначили на 22 липня.

"Укрнафта" відмовляється виплачувати державі 1,8 мільярда гривень дивідендів за три останні роки, посилаючись на те, що "Нафтогаз" забрав у неї газу на 2,6 мільярда гривень. У "Нафтогазі" вважають цю аргументацію незаконною.

Крім того, компанія винна державі більше 5 млрд гривень податків.Коломойський не вважає це підставою для зміни керівництва компанії.

Держава через "Нафтогаз" контролює 50%+1 акцію "Укрнафти", структури Коломойського - 42%.