Стали відомі імена виконавців "каральної психіатрії" для Ільмі Умерова

Сайт "Крим.Реалії" назвав імена деяких людей, які незаконно помістили і продовжують утримувати заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова в психлікарні
Depo.Влада
31 серпня 2016 06:51
ФОТО: depo.ua

Кримську клінічну психіатричну лікарню №1, в яку помістили Умерова, очолює Сергій Крилов. На початку 2000-х він уже працював у цій установі на посаді завідувача психіатричним відділенням. До призначення в психлікарню №1 він керував Кримською психіатричною лікарнею №5 в селі Строганівка Сімферопольського району, передає depo.ua з посиланням на "Крим.Реалії"

Оперативним співробітником ФСБ, який в понеділок, 30 серпня, відвідав Ільмі Умерова, є Володимир Шевченко. Він - сімферополець, до російської анексії Криму понад десяти років працював у відділі захисту національної державності кримського главку СБУ. На службі в рядах російської ФСБ супроводжував підконтрольного Росії прокурора Криму Наталю Поклонску під час оголошення попередження главі Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову "про неприпустимість екстремістської діяльності" після акції 3 травня 2014 року. Тоді Володимир Шевченко "засвітився" на оперативному відео.

Слідчим ФСБ у справі Ільмі Умерова, який клопотав про його примусову психіатричну експертизу, є Ігор Скрипка. Будь-яка інформації про нього не відома ні адвокатам, ні кримським правозахисникам. Можна припустити, що він прибув на службу до Криму з Росії.

Рішення про примусову психіатричну експертизу Умерову винесла суддя Київського райсуду Сімферополя Тетяна Руба, яка є громадянкою Росії. На роботу в Київський райсуд Сімферополя вона була переведена указом президента Росії в грудні 2014 року. А до цього працювала в районному суді російського міста Омська.

Раніше адвокат Умерова Марк Фейгін повідомив, що Умерова будуть тримати в психлікарні до 7 вересня.

Нагадаємо, 12 травня ФСБ по Криму порушила проти Умерова кримінальну справу за ст.280.1 за нібито заклик в ефірі ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Росії. Умеров заявляв, що його слова в передачі невірно переклали.

11 серпня Умерову стало зле в суді, його госпіталізували. Незважаючи на це, суддя винесла ухвалу відправити Умерова на психіатричну експертизу.

Ільмі Умерова помістили у дев'яте відділення стаціонарної судово-психіатричної експертизи для осіб, які не перебувають під вартою.

21 серпня стан здоров'я Умерова різко погіршився, адвокати заявили про звернення до Європейського комітету проти тортур у Страсбурзі з приводу дій органів слідства ФСБ РФ щодо підзахисного.

Адвокат Марк Фейгін 29 серпня заявив, що у нього є ряд паперів на припинення психіатричної експертизи. Однак слідчий ФСБ відмовився відпускати в'язня.