Стали відомі деталі створення Комітету з розвідки при Порошенко

У відтворений Комітет з розвідки при президенті України увійдуть сім державних органів, остаточний список учасників визначить особисто президент

Стали відомі деталі створення Комітету з…

Про це заявив Ігор Смешко, нещодавно призначений главою Комітету з питань розвідки при президенті України, передає ДеПо з посиланням на ZN.UA.

Сам проект положення про створення Комітету та штат цієї структури буде представлений на розгляд главі держави в найближчий час.

За словами Смешка, Комітет з розвідки, відповідно до закону України, покликаний допомагати президенту здійснювати контроль, аналіз, координацію і планування діяльності розвідувальних органів. Порошенко поставив завдання створити Комітет саме тому, що, як він сказав, його не задовольняє робота розвідорганів, і для того, щоб реагувати на існуючі виклики.

«Ми повинні забезпечити президента інтегральною аналітичною інформацією, сформованою на основі даних семи різних державних структур, з усіх ключових питань національної безпеки», - заявив новопризначений глава комітету.

За словами Смешка, якщо дивитися на світовий досвід і співвіднести його з українськими реаліями, то до комітету мають входити: Служба зовнішньої розвідки, Головне управління розвідки Міноборони, Розвідка Державної прикордонної служби, Кримінальна розвідка ГУБОЗ МВС, Служба фінансового моніторингу, Оперативний департамент Державної фіскальної служби.

Крім того, очевидно, вважає він, в Комітеті необхідна участь помічника президента з національної безпеки, одного із заступників міністра закордонних справ. Також за рішенням президента - перший заступник голови СБУ і перший зампред МВС.

Остаточний список учасників Комітету визначить особисто президент. Він не обмежений у правах ввести інших керівників до складу Комітету. Це повністю прерогатива глави держави. В інших країнах світу до складу Комітету входить керівник служби радіотехнічної розвідки, але у нас такої окремої структури немає.

В нинішній склад Комітету планується також введення контррозвідників - як мінімум на рівні глави департаменту контррозвідки СБУ, каже Смешко.

Президент буде ставити оперативні конкретні завдання, які будуть доводитися до кожного розвідоргану, згідно з його функціями і можливостями.

Сам проект положення про створення Комітету з розвідки і штат цієї структури Смешко і група колишніх працівників цього комітету обіцяють представити на розгляд президенту в найближчий час.

При цьому Смешко зазначив, що проти створення Комітету йшов «скажений опір бюрократичного апарату», в тому числі і всередині адміністрації президента.

Нагадаємо, 8 жовтня Порошенко підписав указ про створення Комітету з питань розвідки при президенті України і призначив свого радника Ігоря Смешка його главою.

Сам Смешко раніше заявив, що Україна позначить свого «ворога №1» в документі максимального рівня секретності.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme