США жорстко розкритикували проект Чорновол про спецконфіскацію

Міністерство Юстиції США підготувало аналіз резонансного законопроекту №3025 про конфіскацію майна представників режиму Януковича та інших осіб
Depo.Влада
15 вересня 2015 12:38
ФОТО: depo.ua

Висновок американської урядової структури був наданий на запит Центру протидії корупції, передає depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

Як з'ясувалося Мінюст США жорстко розкритикував законодавчу ініціативу народних депутатів Тетяни Чорновол та Олега Барни, визнавши її такою, що не відповідає світовій практиці спеціальної конфіскації.

У Вашингтоні також попередили, що в разі запиту України про видачу закордонного майна, що підлягає конфіскації за цим законом, Україна напевне отримає відмову від американського суду.

"У нас є серйозні побоювання, що цей закон не містить достатніх гарантій в галузі прав людини та демократичних принципів", - зазначається у п'ятисторінковому документі.

Як відомо, автори закону та їх прибічники стверджують, що запропонований ними механізм працює у багатьох країнах світу, в тому числі в США. Між тим, в американському уряді наголошують, що попри схожу назву процедури, сутність закону принципово відрізняється від міжнародної практики.

"Запропоноване законодавство навіть близько не відображає такі закони США щодо повернення активів без вироку суду... Ми також вважаємо, що інші іноземні закони, як правило, забезпечують більший рівень захисту, ніж ті, що є в законопроекті № 3025", - наголошують в Мінюсті США.

У Вашингтоні попередили, що Україна, в разі ухвалення такого закону, не зможе вилучити іноземне майно, оскільки вимоги Києва будуть суперечити міжнародним принципам демократії та дотримання прав людини.

"Наказ, виданий відповідно до процедури, передбаченої законопроектом № 3025, не відповідатиме критеріям для виконання відповідно до законодавства США. Відповідно, такий наказ про арешт або конфіскацію активів, виданий судом в Україні навряд чи буде виконаний відносно активів у США судом у США", - стверджує висновком американського міністерства.

Більше новин читайте на Влада.depo.ua